Slováci rozhodují o osudu Fica či Kotleby. Během voleb zemřeli dva lidé

29.02.2020 13:40

Slováci dnes rozhodují o složení Národní rady SR – svého parlamentu. Slovenští komentátoři a politologové se shodují v tom, že výsledek těchto voleb je tak nejistý, jak už dlouho nebyl. Skončí Směr-SD Roberta Fica nakonec první? A jak dopadne radikál Marian Kotleba? To se teprve ukáže. Už teď je ale jasné, že ve volebních místnostech se odehrává drama. V jedné z nich zemřel volič.

Slováci rozhodují o osudu Fica či Kotleby. Během voleb zemřeli dva lidé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovensko

V sedm hodin ráno se na Slovensku otevřely volební místnosti a Slováci začali rozhodovat o tom, zda po dvanácti letech skončí vláda strany Směr-SD Roberta Fica a zda k moci nastoupí dosavadní opozice, nebo bude Ficova vláda pokračovat.

A zatímco Slováci volí, v jedné z volebních místností v Banské Bystrici zemřel volič. V této volební místnosti poté volby přerušili. Informuje o tom server deníku SME, který převzal informaci od televize JOJ. Voliči bylo 78 let a do volební místnosti dorazili policisté i záchranáři. Obyvatele z tohoto volebního okrsku prý dostanou možnost hlasovat do půl jedenácté.

Anketa

Chcete, aby SMER vyhrál slovenské volby a sestavoval vládu?

83%
17%
hlasovalo: 2405 lidí
V další z volebních místností bohužel zemřela členka volební komise.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se voleb také zúčastnila a vyjádřila naději, že k volebním urnám dorazí co nejvíc Slováků a využijí svého práva rozhodnout o dalším směřování země. O to, aby se vydali k volebním urnám, požádal Slováky i exprezident Andrej Kiska, dnes předseda neparlamentní strany Za lidi.  

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20748 lidí
„Chci poprosit lidi, aby dnes přišli volit, aby nová vláda měla silný mandát. Myslím si, že na tento den jsme mnozí čekali a věřím, že zítra se vzbudíme do dne, který bude novým dnem pro celé Slovensko jako takové,“ uvedl Kiska.

Zdá se, že řada Slováků bere své právo volit opravdu vážně. Některé volební místnosti hlásí velký zájem lidí o hlasování. Přímo návaly lidí. To platí i o jednom ze sídlišť v Liptovském Mikuláši.

V deset hodin večer se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů. Výsledky exit pollů však už krátce po uzavření volebních místností napoví, jak politické drama skončilo. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

8:50 „Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

Válečný konflikt na Ukrajině plní sociální sítě myšlenkami všeho druhu. K zajímavé výměně názorů do…