Slovní válka Andreje Babiše a Jiřího Paroubka: Lháři. Zapomenutý premiére

28.04.2014 16:09

Bývalý premiér Jiří Paroubek (LEV 21) se přes média pustil do ministra financí Andreje Babiše a nazval ho lhářem a slovenským estébákem. Šéf hnutí ANO si to ale nenechal líbit a nařkl Paroubka z toho, že se před evropskými volbami přiživuje na jeho jméně. Prozradil, že někdejší premiér za ním dříve chodil kvůli penězům, které sháněl na vydání knihy.

Slovní válka Andreje Babiše a Jiřího Paroubka: Lháři. Zapomenutý premiére
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Vše začalo Paroubkovým článkem, ve kterém kritizoval zájem bulváru o jeho nemocnou bývalou ženu. „Babišův marketingový stroj pracuje naprosto dokonale. Zpravodajský tým rozvědčíka K. Randáka vypracuje příběh a předá jej dále do médií. Zejména v tom případě, kdy připravuje větší kampaň v Babišových médiích (MF Dnes, LN atd.), dává `podklady` jinam, nejraději do bulváru. Tam pak dochází k výstřelu z Aurory,“ popsal bývalý předseda vlády.

Babiš si bere bezmocnou ženu jako nástroj, aby mě poškodil, tvrdí Paroubek

Poté Babiše nazval lhářem a estébákem, kterého usvědčí soud na Slovensku. „On bere bezmocnou ženu (momentálně po těžší operaci páteře) jako nástroj jen proto, aby poškodil mě. Co kdybych jeho kandidáta do EP – lobbistu miliardářů Teličku trochu protřepal, že?“ zeptal se Paroubek.

Článek Jiřího Paroubka ZDE

Babiš poté napsal vyjádření, v němž tvrdí, že se na něm Paroubek snaží přiživit. „Téměř zapomenutý expremiér Jiří Paroubek má podle jednoho z průzkumů údajně šanci projít do Evropského parlamentu. Není mi moc jasné, s jakými tématy přichází, ale zdá se, že jeho hlavním programem je přiživování se na mém jméně,“ uvedl šéf hnutí ANO a majitel koncernu Agrofert.

Babiš považuje za absurdní, když je osočován z toho, že bulváru dodává zprávy o Paroubkově bývalé ženě. „S článkem v Blesku nemám nic společného, což panu Paroubkovi může jeho autorka určitě dosvědčit,“ věří ministr financí.

Babiš: Z článku v Blesku jsem si vzal jediné. Naletěl jsem Paroubkové, když jsem jí přispíval na charitu

Bulvární deník Blesk napsal, že Paroubková využila peníze z charity na rozvoj své chalupy. „Jediné, co jsem si u těchto zpráv mohl říct, je snad to, že jsem naletěl. Na charitu paní Paroubkové totiž naše firmy za posledních sedm let přispěly celkem 3,2 miliony korun. V roce 2007 jsem paní Paroubkovou dokonce doprovázel do jednoho z dětských domovů,“ připomněl Babiš a rýpl si, že ho tehdy Paroubek estébákem ani lhářem nenazýval.

Článek Andreje Babiše ZDE

Babiš také zdůraznil, že Paroubkovi nevadil v době, kdy za ním expremiér přišel s žádostí o peníze na vydání kuchařky, kterou napsala jeho současná paní Paroubková.

Šéf Agrofertu a hnutí ANO se také zamyslel nad probíhající předvolební kampaní Paroubka. Expremiér podle Babiše nejspíš prodal tolik knih, že může organizovat nákladné volby na dlouhá léta dopředu. „Každopádně je jasné, že se nechce vzdát byznysu, ze kterého si tak dobře žil a stále žije – politiky. Mne do tohoto svého kšeftu ovšem tahat nemusí,“ odmítl Babiš.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

16:58 Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

Když premiér Andrej Babiš dorazil do vysílání CNN Prima News, by ostříhán velmi na krátko, takřka do…