Sluníčka sou kokoti. Docent Konvička sledoval debatu u Jílkové a dělal si poznámky. A nakonec objevil nového guru

12.06.2015 9:01

Čtvrteční pořad „Máte slovo“ na ČT přilákal k obrazovce mimo jiných televizních diváků též docenta Martina Konvičku, šéfa iniciativy Islám v ČR nechceme. Vášně vzbuzující téma známého aktivistu přimělo k bedlivému sledování. Přímo během pořadu pak Konvička komentoval dění na svém Facebooku.

Sluníčka sou kokoti. Docent Konvička sledoval debatu u Jílkové a dělal si poznámky. A nakonec objevil nového guru
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička informuje o vzniku spolku "Blok proti islámu" na ustavujícím sněmu v Praze. Po jeho levé ruce Artur Fišer, exmuslimka Pavlína Bitarová, Jana Volfová z České suverenity a další.
reklama

Jeho hlavním „hrdinou“ byl Milan Kohout, svérázný diskutující, který se v pořadu prezentoval jako filozof a vysokoškolský pedagog a prakticky po celou dobu debaty temperamentně glosoval příspěvky svých oponentů.

„Nepřipadáte si jako pokrytec, když ve svém zaprděném domečku nechcete přijmout uprchlíky z Iráku i odjinud,“ osopil se hned na úvod a v tomto duchu pokračoval celý pořad. Vrcholným kouskem byl výkřik „Vy jste odpornej rasista a dobytek,“ se kterým diskutujícího živnostníka z Vizovic vyzval „táhněte do své vesnice.“

Výkon vysokoškolského pedagoga národ ohromil natolik, že ještě před čtvrteční půlnocí, jen pár minut po skončení pořadu, na Facebooku byla založena stránka „Fanklub filozofa Kohouta“, kde je prezentován jako „entertainer“, v překladu bavič. Během několika minut se na něm shromáždilo množství produkce od „Mistra“, sestávající z Kohoutových článků či vystoupení na demonstracích.

Sluníčka sou kokoti

Hned v úvodu pořadu, po Kohoutově sólu, kdy promluvil o tom, že český národ by měl přijímat uprchlíky už jen proto, aby odčinil své historické viny na sudetských Němcích a dalších minoritách, si Konvička ulevil : „Sleduji Jílkovou, a už od začátku je jasné, že SLUNÍČKA SOU KOKOTI“. Názor se mu prý potvrdil posléze, když podobným způsobem promluvil student z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

„Ten Kohout je hotový imám,“ poznamenal Konvička po dalším výstupu pozvaného filozofa. „Na tom Kohoutovi je vidět, že v Plzni mají špatnej perník,“ přibylo do diskuse po několika minutách.

Pak jej pobavilo generační rozvrstvení v táboře obhájců imigrace: „Luxusní kuřátka v táboře PRO – oldskůl a jangskůl,“ smál se.

Facebook docenta Konvičky

Pak už dal příležitost dalším diskutérům, kteří se na účet diskutujících, a zejména vědce Kohouta dobře bavili. Největší úspěch měl odhalený profil Milana Kohouta z Wikipedie, z nějž vyplývalo, že ctihodný akademik je: česko-americký performer (původně divadelní herec), akční umělec, básník, spisovatel, vysokoškolský pedagog, signatář Charty 77.

Krátce po pořadu, když vznikla fanouškovská stránka Milana Kohouta, ji docent Konvička oglosoval: „věnováno epickému výkonu plzeňského slunčkářského guru a vš učitele, Ing. BcA. Milana Kohouta, v Máte slovo u Krásné Jílkové, a vůbec.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…