Šmejdi mají nový převlek. Chodí jako lékárníci a nabízejí desetitisíce

21.12.2014 10:16

Dobře známí „šmejdi" přišli před Vánocemi s novou taktikou. Zaštiťují se jménem lékáren sítě Dr. Max a slibují, že jim lékárny vyplatí až 37 tisíc korun, pokud se zapojí do věrnostního programu. V jeho rámci jim nabízí i hrnce za dvacet tisíc korun. Pro své podvody si vybírají především starší občany z měst, kde zatím není zakázán podomní prodej.

Šmejdi mají nový převlek. Chodí jako lékárníci a nabízejí desetitisíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékárna

„Šmejdi" při tahání peněz z lidí přišli s novou taktikou. Zvoní u dveří domácností a představují se jako zástupci sítě lékáren Dr. Max. Občanům předloží originální formulář lékárny s žádostí o klientskou kartu, ale spolu s tím nabízí í další „výhody". Jednou z nich byl hrnec za dvacet tisíc, další stírací los. Obchodníci také lidem slibovali, že jim lékárna proplatí 37 tisíc, pokud dorazí do některé prodejny.

Pár lidí už to zkusilo a se zlou se potázali, žádné peníze neviděli. „Množí se nám stížnosti, nejčastěji pocházejí od zákazníků ze středních Čech. Jen během čtvrtka přibyly další dvě stížnosti,“ řekl mluvčí lékárny Dr. Max Michal Petrov. Společně s podvedenými se lékárna obrátila na policii a podala podnět i České obchodní inspekci.

Podle Petrova bylo jméno lékárny zneužito, na což upozorňují klienty přímo ve svých prodejnách. Patřičná upozornění jsou vylepena především na vstupních dveřích nebo jsou promítána na obrazovkách v lékárnách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vodpad Šídlo. Šoufl!“ Jandák mluvil o českých novinářích. Co si myslí oni, mu je „u p*dele“

16:32 „Vodpad Šídlo. Šoufl!“ Jandák mluvil o českých novinářích. Co si myslí oni, mu je „u p*dele“

Na zasedání Rady Českého rozhlasu se nový člen Jan Krůta zmínil o kritickém článku redaktorky Lidový…