Smradlavý fízl? Do věci žaloby Soukupa na šéfa ČT se vložil Kalousek

29.01.2019 7:00

Mezi ČT a TV Barrandov zřejmě probíhá hra na žalovanou. Trestní oznámení na ředitele veřejnoprávní televize a moderátorku Noru Fridrichovou podal pro změnu Jaromír Soukup. „Lživé a manipulativní zpravodajství“ podle podnikatele poškozuje dobré jméno jeho firem. „Zatímco Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je schopna nám posílat upozornění za každou maličkost, tak v případě České televize je její chování farizejské,“ obviňuje i instituci, která má nad televizními kanály mít dohled. Ale Miroslav Kalousek už vzkazuje, že žádné fňukání a žaloby Soukupovi nepomohou.

Smradlavý fízl? Do věci žaloby Soukupa na šéfa ČT se vložil Kalousek
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup reaguje na reportáž Nory Fridrichové
reklama

ČT v reportážích pořadu 168 hodin zmínila, že Soukup dluží stamiliony, jeho firmy jsou dlouhodobě ve ztrátě a některé pohledávky jsou již dlouho po splatnosti. Dluhy TV Barrandov dle informací ČT převyšují majetek o 114 milionů korun. Finančním stavem TV Barrandov a ostatních firem pod Soukupovým vedením se zabýval děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE Ladislav Mejzlík. A v pokračování ČT dodala i spekulace, že by o Soukupovu televizi mohl mít zájem miliardář Daniel Křetínský.

Fotogalerie: - ČT fašistům nedáme

Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...
Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...
Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...
Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...
Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...
Protestní akce proti volbě nominanta hnutí ANO Pet...

Reportáže o jeho společnostech zřejmě Soukupovi šláply na kuří oko. „Generální ředitel České televize Petr Dvořák je zodpovědný za obsah, nese tedy plnou odpovědnost za to, že redaktoři a editoři jeho stanice se dopustili lživých a manipulativních výroků, které dlouhodobě poškozují dobré jméno mých firem. Česká televize tak dlouhodobě zneužívá svého postavení na trhu a evidentně ve vysílání nechává prezentovat osobní názory redaktorů, kteří rezignují na objektivitu vysílání,“ tvrdí Jaromír Soukup.

Anketa

Žaluje Jaromír Soukup Noru Fridrichovou a ředitele ČT Dvořáka oprávněně?

92%
8%
hlasovalo: 9888 lidí

Tudíž se vedení televize Barrandov rozhodlo podat žalobu, respektive trestní oznámení, jak na Českou televizi, tak na Noru Fridrichovou a Petra Dvořáka. Zároveň podává podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize. „Nepotřebuji být žádný specialista na televizní obsah, abych viděl, že Česká televize postupuje jednoznačně ideologicky ke zpracovávání obsahu, který je spojen s mou osobou nebo s televizí Barrandov. Navíc mi přijde zarážející, že zatímco Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je schopna nám posílat upozornění za každou maličkost, tak v případě České televize je její chování farizejské,“ dodává podnikatel Soukup.

Celé vyjádření TV Barrandov ZDE

Jak Soukup s trestním oznámením a stížností uspěje, je zatím ve hvězdách, stejně tak, jak dopadnou trestní oznámení, která ČT a Zdeněk Šarapatka podali na něho a jeho vysílání. Ale je docela dobře možné, že opět uslyšíme další vzkaz pro ČT z úst nejvytíženějšího moderátora TV Barrandov jako posledně, když si ho ČT „vzala do huby“. Ale do věci už přišel se svou troškou do mlýna Miroslav Kalousek. „Jaromír Soukup může fňukat a žalovat, jak chce. Čísla – na rozdíl od Soukupa – nelžou. Pokud má společnost větší finanční závazky, než je celý její majetek, pak je taková společnost plajte. Tak to prostě je a ČT neřekla nic jiného,“ míní bývalý ministr financí na Twitteru.

 

V komentáři se objevila tato námitka: „Zde nejde o kupeckou matematiku, Kalousku, ale o to, v jaké konotaci kráčející Nora hospodářskou bilanci Soukupových projektů mediálně ‚prodala‘. Máme tu účelové žonglování s čísly, aby byl vytvořen kýžený mediální obraz ideového nepřítele, a obávám se, že to moc dobře víte.“ Kalousek na námitku odpověděl pouze výhradou o oslovování a obviněním: „Dovolil bych si navrhnout: ‚pane Kalousku‘, chcete-li mít přístup k mému účtu. ‚Kalousku‘ mi naposledy říkal páchnoucí fízl na MO VB v r. 89. Nebyl jste to vy?“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vlajky ven! Praha jde do akce „Bělorusko“. Starejte se radši o město, zuří občané

15:42 Vlajky ven! Praha jde do akce „Bělorusko“. Starejte se radši o město, zuří občané

Poslanec, zastupitel hlavního města Prahy a starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský (Praha sobě)…