Sněmovna dnes bude jednat o vyšší rodičovské a daních

01.11.2019 6:15 | Zprávy
autor: nab

Sněmovna dnes bude rozhodovat o návrhu na zvýšení rodičovského příspěvku a bude pokračovat v debatě o vládním návrhu na zvýšení některých daní. Rodičovský příspěvek se má zvýšit o 80.000 Kč na celkových 300.000 korun, jak navrhla vláda, přičemž opozice to také podporuje.

Sněmovna dnes bude jednat o vyšší rodičovské a daních
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny. Na programu byla například volba členů do rady ČTK nebo návrh na zvýšení daní

Nejprve by se poslanci měli zabývat právě schvalováním vyššího rodičovského příspěvku. Opozice prosazuje například rozšíření okruhu rodin, které by měly na vyšší příspěvek nárok. Mimořádnou schůzi, na níž se má vyšší rodičovský příspěvek schvalovat, vyvolala opoziční ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

20:15 „Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

„Stačí mít názor a hned jste nácek nebo Putinův agent,“ říká hudebník Ondřej Hejma. V otevřeném rozh…