Sněmovna jen rozjednala zavedení renty pro bývalé ústavní soudce

23.02.2017 11:53

Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo diskuse o zavedení renty pro bývalé ústavní soudce. Skupina poslanců v předloze rovněž navrhla, aby vzniklo kolegium emeritních ústavních soudců jako poradní orgán Ústavního soudu.

Sněmovna jen rozjednala zavedení renty pro bývalé ústavní soudce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Ústavního soudu

Debatu přerušila přestávka, kterou si vzal za klub KDU-ČSL jeho předseda Jiří Mihola. Zdůvodnil to tím, že lidovci se musejí o předloze poradit. Po tomto bodu ale mělo následovat projednávání poslanecké novely o registrovaném partnerství ohledně možnosti adopce dětí protějšků partnerů. Lidovci jsou zásadně proti.

Kdy se Sněmovna k předloze o Ústavním soudu vrátí, není jasné. Zpravodaj Marek Benda (ODS) poukazoval na to, že je ve Sněmovně už déle než dva a půl roku. Obává se, že v nynějším volebním období už se projednávání novely nedokončí. S volbami by takzvaně spadla pod stůl.

Bývalí ústavní soudci, kteří byli ve funkci aspoň polovinu období a splnili by i další předpoklady, by měli podle předlohy nárok na třetinu platu. Emeritní ústavní soudci, kteří by měli nárok na rentu, by tvořili kolegium v čele s nejstarším z nich. Využily by se tak podle autorů jejich odborné a morální kvality a zajistilo by se jejich důstojné postavení po ukončení funkce.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…