Sněmovna projedná pravomoci ombudsmana a obchod se zbraněmi. Možná se dostane i na možný zákaz prodeje o státních svátcích

31.03.2015 6:33 | Zprávy
autor: vam, čtk

Poslanci by se dnes měli vrátit k úvodní debatě o zvýšení pravomocí veřejného ochránce práv. Mohli by začít projednávat taky novelu, která by vládě umožnila prodávat vojenský materiál bez prostředníků a časově omezil licence na pět let.

Sněmovna projedná  pravomoci ombudsmana a obchod se zbraněmi. Možná se dostane i na možný zákaz prodeje o státních svátcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání poslanecké sněmovny

Poslanci by mohli podle dříve schváleného programu opět jednat o případu českých sourozenců, které norské úřady odebraly jejich matce Evě Michalákové. Informaci o dosavadních krocích českých úřadů si sněmovna vyžádala už dřív.

Předloha o zvýšení pravomocí ombudsmana vyvolává ve sněmovně kontroverze. Poslanci její projednávání přerušili v lednu a vyžádali si účast veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Novela by jí umožnila obracet se na Ústavní soud a podávat veřejné žaloby kvůli diskriminaci. Pravice žádá zamítnutí normy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí ÚS

Co myslíte tím, že je třeba se vzepřít rozhodnutí ÚS ve věci cesty prezidenta na summit? Jak se dá rozhodnutí vzepřít?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Co Rychetský zničil, Baxa dorazil

20:00 Ivan Hoffman: Co Rychetský zničil, Baxa dorazil

POHLED IVANA HOFFMANA Dnes už si to někteří nedovedou představit, ale kdysi byl brněnský Ústavní sou…