Sněmovna rozhodne o návrhu státního rozpočtu

09.12.2015 6:14

Poslanci by dnes měli rozhodnout o návrhu státního rozpočtu pro příští rok, který vláda navrhla se schodkem 70 miliard korun. Mohli by schvalovat také silniční novelu. Předloha upravuje podmínky pro jízdu vozítek segway nebo ukládá chodcům povinnost nosit za snížené viditelnosti na silnicích mimo obce reflexní prvky. Rozhodnout by měli o úpravách zákona, jenž chrání dodavatele před praktikami obchodních řetězců, a o změnách podmínek pro práci diplomatů.

Sněmovna rozhodne o návrhu státního rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Před konečným hlasováním o návrhu rozpočtu budou poslanci rozhodovat o návrzích na přesuny peněz, které představují celkem asi 44 miliard korun. Podle dohod koalice by Sněmovna měla podpořit jen některé z nich zhruba v objemu tří miliard korun. Přidat by mohla třeba vysokým školám, na důchody nebo na příspěvky na péči o postižené lidi.

V silniční novele Sněmovna asi nedovolí cyklistům jízdu pod mírným vlivem alkoholu a opětovně neumožní ministerstvu dopravy zvýšit povolenou rychlost na vybraných úsecích dálnic až na 150 kilometrů za hodinu, což poslanci požadují v pozměňovacích návrzích. Do předlohy, která se týká diplomatů, se asi dostane ustanovení, podle něhož budou moci velvyslanci zůstat ve službě i potom, co překročí hranici 70 let věku. Změna už se ale patrně nedotkne velvyslankyní v Sýrii Evy Filipi a na Slovensku Livie Klausové, protože nebude účinná před koncem letoška.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezaznělo

17:30 Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezaznělo

PŘÍBĚH „Vzpomínala jsem, jak maminka ležela na smrtelné posteli a doposud nechápu, že se mohl najít …