Snížení daní jen na dva roky. Zeman věří, že Babiš dodrží slib

20.11.2020 15:55

Premiér Andrej Babiš (ANO) má důvěru prezidenta Miloše Zemana, že dodrží svůj politický závazek a po zrušení superhrubé mzdy bude patnáctiprocentní nová daň z příjmu pro většinu obyvatel země trvat pouze dva roky. V novém daňovém balíčku žádné časové omezení uvedeno není, píše iDNES.cz.

Snížení daní jen na dva roky. Zeman věří, že Babiš dodrží slib
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Omezení daňové změny na dva roky je uvedeno v důvodové zprávě jako politický závazek. Pan prezident věří panu premiérovi, že tento závazek dodrží,“ napsal na dotaz iDNES.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

„Pokud jde o daňovou změnu samotnou, je podle jeho slov nyní nutné vyčkat na dokončení legislativního procesu.

Změny v balíčku připraví veřejný rozpočet o 130 miliard. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že „je to rána“.

Návrh na zásadní snížení daní schválili poslanci v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek. Návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy a také nové sazby daně z příjmu z hrubé mzdy na 15 a 23 procent podpořily svými hlasy poslanci ANO, ODS a SPD. 

Zatím zrušení superhrubé mzdy není definitivní. Zákon musí posoudit Senát a podepsat prezident. Sněmovna schválila rovněž takzvaný stravenkový paušál jako alternativu k současným stravenkám. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Advokátka: Pravda o nemocnicích. Vojtěch jen plní pokyny. Prosím senátory

14:21 Advokátka: Pravda o nemocnicích. Vojtěch jen plní pokyny. Prosím senátory

„Neuvěřitelné stupidity!“ Vyhláška o nařizování povinného očkování je podle známé advokátky Jany Zwy…