Sobotka: Evropa musí kvůli terorismu posílit spolupráci

29.06.2016 6:22

Útoky v Turecku Evropě znovu připomněly nebezpečí terorismu, které nesmíme podceňovat a nesmíme na něj zapomenout ani ve stínu nynější debaty o brexitu, uvedl v noci na dnešek po skončení summitu EU v Bruselu český premiér Bohuslav Sobotka. Evropa podle něj musí kvůli boji s terorismem posílit spolupráci mezi jednotlivými členskými státy. Úterní útok na letišti v Istanbulu si vyžádal desítky mrtvých a zraněných.

Sobotka: Evropa musí kvůli terorismu posílit spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Jak Sobotka v bezprostřední reakci na atentát uvedl, příslušná doporučení ohledně cest do Turecka vydá brzy ministerstvo zahraničí. "Až budeme dnes debatovat o budoucnosti Evropské unie, o tom, co musíme učinit, tak jedním z důležitých témat, které ČR vidí, je právě otázka zajištění bezpečnosti," uvedl český premiér. "Evropa musí být schopna zajistit svým občanům bezpečnost, včetně bezpečnosti před teroristickými útoky," dodal s tím, že jestliže je třeba někde posílit spolupráci, je to právě otázka boje s terorismem.

Předseda české vlády rovněž poznamenal, že k útoku došlo na letišti, což potvrzuje, že vláda v Praze dělá dobře, když se zabývá posílením kritické infrastruktury v hlavním městě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…