Sobotka: Ministři vnitra rozhodli špatně, kvóty krizi neřeší

22.09.2015 19:08 | Zprávy

Povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků nejsou řešením migrační krize a nebudou fungovat, reagoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na dnešní výsledek jednání ministrů vnitra zemí EU, kteří mechanismus kvót přijali většinou hlasů.

Sobotka: Ministři vnitra rozhodli špatně, kvóty krizi neřeší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Podle Sobotky je to špatné rozhodnutí a Česká republika udělala vše proti tomu, aby mu zabránila. O dalším postupu české vlády se poradí s koaličními partnery na středečním jednání vlády.

„Kvóty nebudou fungovat a nijak nás neposouvají při řešení skutečných příčin migrační krize,“ uvedl v tiskovém prohlášení Sobotka. „Je to jen šidítko pro veřejnost v zemích, které jsou cílem současného migračního proudu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hoffman: Petr Pavel není Caesar. Zaručený způsob, jak se ztrapnit

12:11 Hoffman: Petr Pavel není Caesar. Zaručený způsob, jak se ztrapnit

POHLED IVANA HOFFMANA Kolářův maňásek vzkázal u příležitosti 17. listopadu voličům, že si mají ústav…