Sobotka je opět volný, soud ho rozvedl se ženou Olgou za čtvrt hodiny

24.09.2018 20:59

Bývalého premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a Olgu Sobotkovou v pondělí po patnácti letech rozvedl Obvodní soud pro Prahu 5. Rozvodové jednání trvalo pouhých patnáct minut. K soudu se ani jeden z nich osobně nedostavil, jednat za sebe nechali své advokáty, kteří zopakovali, že obě strany souhlasí s nastavenými podmínkami, informoval server Novinky.cz.

Sobotka je opět volný, soud ho rozvedl se ženou Olgou za čtvrt hodiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Podle jejich právních zástupců se manželé dohodli na majetkovém vyrovnání a péči o dva nezletilé potomky včetně výživného. Podmínky prý navrhl někdejší premiér a jeho manželka Olga Sobotková na ně podle vyjádření advokátů přistoupila.

Smíchovský soudce Petr Pomahač tak měl se Sobotkovými jednodušší jednání. Začalo se krátce po 12:45 a tečku za jejich manželstvím udělal úderem třinácté hodiny. „Byly splněny všechny požadavky pro rozvodové řízení, soud ani nezkoumal příčiny návrhu,“ uvedl při vyhlášení rozsudku Pomahač.

Manželství Sobotkových trvalo celých patnáct let. Uzavřeli jej 19. dubna 2003 v Hluboké nad Vltavou. Odluku v manželství Sobotkovi oznámili už loni v červnu. Jako důvody odloučení tehdy uvedli dlouhodobý tlak, kterému byl ve svém životě politika Sobotka vystaven jak sám, tak i jeho nejbližší okolí.

„Oba k sobě nadále chováme hluboký respekt a přátelství, jež nám umožňují naši situaci řešit se vzájemným pochopením. Naším hlavním společným cílem je vytvořit pro naše děti takové prostředí, jež jim umožní nadále vyrůstat spokojeně a s účastí obou rodičů,“ uvedli loni ve společném prohlášení Sobotkovi.

Původní zdroj ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…