Sobotka mezi svými: ODS se rozkládá před očima, tak jí nedávejme zbraně

13.04.2013 13:24

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka při jednání širšího vedení strany kritizoval stínového ministra financí Jana Mládka. Kvůli jeho výrokům o tom, že živnostníci jsou paraziti, se bude jednat o jeho dalším setrvání ve stínové vládě. Informuje o tom server iDNES.cz.

Sobotka mezi svými: ODS se rozkládá před očima, tak jí nedávejme zbraně
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD
reklama

Mládkovým vystoupením podle něj dostali soupeři sociální demokracie něco, za co by mohli sjezd ČSSD "napadnout". Podobných chyb se podle něj strana do voleb musí vyvarovat, aby potvrdila pozici favorita příštích voleb, jak jí to přisuzují průzkumy. Mládek svá slova označil za mediální neobratnost, jeho postavení ve stínové vládě sociální demokracie je nyní nejisté.

Sobotka řekl členům vedení strany, že se teď soustředí na výměnu slabých článků ve stínové vládě. Ve svém projevu ale nikoho nejmenoval. Změny provede do konce dubna a změny nejprve sdělí ČSSD a pak veřejnosti.

Předseda ČSSD se v projevu zastavil i u vlny kritiky, kterou vyvolala výměna ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Daniela Hermana. Političtí soupeři podle něj budou chtít proti sociální demokracii využít antikomunistickou kartu. "Kdyby ji nezvedli teď, zvedli by ji za měsíc," je přesvědčen Sobotka.

Sobotka se věnoval i vztahům ve vládní koalici. ODS se podle něj rozkládá před očima a jedním z jejích posledních pokusů zachránit zbytek důvěry části voličů je podle Sobotky Agenda 2014, kterou ODS slibuje. "Slibuje věci, které mnohokrát slibovala," řekl Sobotka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

17:24 Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

Andrej Babiš sdílel na Twitteru článek z amerického deníku Washington Post, kde se psalo o úspěchu č…