Sobotka přijel do Lán na setkání s prezidentem Zemanem

21. 11. 2013 16:19

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijel na zámek v Lánech na Rakovnicku, kde se setká s prezidentem Milošem Zemanem. Očekává se, že hlava státu pověří šéfa ČSSD jednáním o vládě. Pokud koaliční vyjednávání mezi ČSSD, hnutím ANO a lidovci budou postupovat dobře, mohlo by mít podle obou politiků Česko novou vládu ještě před koncem roku. Ministerským předsedou by případně Sobotku Zeman jmenoval až poté, co se dostatečně zotaví z úrazu kolena.

Sobotka přijel do Lán na setkání s prezidentem Zemanem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Prezident se dnes se šéfem nejsilnější parlamentní strany sejde podruhé od říjnových voleb, které sociální demokracie vyhrála jen nepřesvědčivě. Po prvním jednání v minulém týdnu Sobotka novinářům řekl, že ho prezident ujistil o tom, že mu na příští schůzce dá pověření, aby vedl jednání o sestavení vlády. Sobotka očekává, že pověření posílí jeho mandát v jednání s ANO a KDU-ČSL.

Ta už začala po vyřešení bouřlivé povolební vnitrostranické situace v ČSSD, která vyvrcholila pokusem o odvolání Sobotky z předsednického postu. Od 10. listopadu tak na zatím bilaterálních schůzkách jednají jak vyjednávací týmy stran, tak jejich expertní skupiny.

Spory mohou nastat především ve dvou oblastech. Ve vztahu ČSSD a ANO je to otázka státního rozpočtu a daňové politiky, ve vztahu nejsilnější strany k lidovcům zase především církevní restituce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…