Sobotka reaguje na Zemanovu kritiku blahosklonně: Budu mít s panem prezidentem trpělivost

26.11.2015 10:43 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podle prezidenta Miloše Zemana svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost České republiky. Migrační vlna je organizovaná invaze, řekl prezident Mladé frontě Dnes. Odmítá také premiérovu kritiku svého vystoupení 17. listopadu na Albertově na akci, které se účastnil i předseda Bloku proti islámu Martin Konvička. O tom, kdo bude na pódiu, podle prezidenta rozhodovali organizátoři, nikoliv on.

Sobotka reaguje na Zemanovu kritiku blahosklonně: Budu mít s panem prezidentem trpělivost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Zeman v úterý na velitelském shromáždění české armády prohlásil, že se nebezpečí přiblížilo k našim hranicím. Je prý naivní se domnívat, že neexistuje souvislost mezi migrační vlnou a terorismem. Sobotka v reakci uvedl, že nebezpečí představují teroristé, nikoliv uprchlíci, kterým je třeba pomoci.

Prezident považuje migrační vlnu za invazi

Podle Zemana je takový postoj pro ČR nebezpečný: „Svou váhavostí, svou nerozhodností a řadou dalších zdánlivě smířlivých a zdánlivě humanistických gest, která podle mého názoru nedoceňují reálné nebezpečí, protože já na rozdíl od něj pokládám migrační krizi za organizovanou invazi,“ řekl prezident MfD. Islámský stát podle něj nesporně dodává džihádisty do migračního proudu, což prý potvrdily teroristické útoky v Paříži.

Sobotka minulý týden uvedl, že se Zeman projevem 17. listopadu po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí z Islámského státu a migrační krize. „Víte, já jsem starý pán. A s úsměvem přehlížím klukovské drzosti, jako je tato. Nicméně bych byl rád, aby premiér pochopil, že na Albertově jsem naopak veřejně vyzýval k toleranci, k dialogu a k respektování různých názorů,“ sdělil Zeman deníku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Kolaps dopravy

Proč v Praze neustále kolabuje doprava? Proč s tím nikdo nic nedělá? A máte třeba nějaké řešení vy, když už kritizujete, byť zcela oprávněně, jiné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

13:59 Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

Jen pár stokorun. Pokud nejezdíte ve staré škodovce a netopíte uhlím. To slibuje ekonomka NERVu Hele…