Sobotka tají jméno nástupce Mládka v čele ministerstva průmyslu

23.02.2017 16:42

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odmítl poslancům sdělit, kým chce nahradit Jana Mládka (ČSSD) v čele ministerstva průmyslu a obchodu. Odmítl potvrdit, zda je adeptem státní tajemník pro evropské záležitosti a vládní koordinátor pro digitální agendu Tomáš Prouza (ČSSD). Chce to nejdříve probrat s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedl jen, že výměna nezpozdí zavádění vysokorychlostního internetu v Česku.

Sobotka tají jméno nástupce Mládka v čele ministerstva průmyslu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Kromě Prouzy se spekuluje o Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi a o někdejším ministru průmyslu Milanu Urbanovi (oba ČSSD). Se Zemanem se má Sobotka sejít ještě dnes odpoledne. Mládkův odchod z vlády oznámil premiér v pondělí, ministrovi vyčítal postup v otázce cen mobilních dat v Česku.

Předseda vlády uvedl, že koncem února má výběrová kritéria pro poskytování dotací na zavádění vysokorychlostního internetu projednat monitorovací výbor Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Text výzvy k předkládání projektů na vybudování vysokorychlostního internetu by měl být po odborných konzultacích zveřejněn ve druhé polovině března.

Výzva bude otevřena všem podnikatelům v oblasti elektronických komunikací, jejich žádosti se budou přijímat zhruba do konce léta letošního roku, uvedl Sobotka. Úspěšné projekty podle něj budou muset získat při hodnocení nejméně 60 bodů ze sta možných.

Dotace podle podmínek programu mají sloužit na modernizaci a rozšiřování infrastruktury s cílem umožnit vysokorychlostní přístup k internetu přenosovou rychlostí alespoň 30 Mbit/s. Na projekt bude možné získat dotaci v rozmezí od jednoho do 200 milionů korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…