Sobotku čeká výslech. Před vyšetřovací komisi půjde i státní zástupce Ištvan

11.08.2017 15:35 | Zprávy
autor: mp

Před sněmovní vyšetřovací komisi k únikům informací z vyšetřovacích spisů předstoupí příští úterý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Předvolán je také ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych a dva bývalí policisté Stanislav Hájek a Milan Večeřa. ČTK to dnes řekl předseda komise Martin Plíšek (TOP 09).

Sobotku čeká výslech. Před vyšetřovací komisi půjde i státní zástupce Ištvan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích

Sobotky se chce komise ptát na to, jak jako premiér vnímá problém úniku informací z živých vyšetřovacích spisů, jaká opatření vláda proti těmto únikům udělala a případně jaká opatření Sobotka doporučuje. Premiér mimo jiné koordinuje činnost tajných služeb, poslanci se ho proto chtějí ptát i na tuto činnost ve vztahu k zaměření komise, uvedl Plíšek. Sobotkův výslech podle něj navrhl člen komise a místopředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Dalším předvolaným je vrchní státní zástupce Ištvan, který ale dosud nebyl zbaven mlčenlivosti. Komise se ho chce ptát na úniky informací v korupční kauze v Olomouckém kraji nazvané Vidkun a kauzy úniků ze spisů Beretta, které má ve své působnosti. „Pokud nebude zbaven mlčenlivosti, tak se s ním můžeme bavit spíše v obecné rovině, jaká jsou opatření na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci proti únikům z vyšetřovacích spisů a jak on tu věc vidí,“ poznamenal Plíšek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Podle vás je prezident apolitický?

Podle vás dělá vláda z prezidenta lídra opozice, ale neudělal ho on sám, když prohlásil, že bude zřejmě obhajovat jako protiváha této vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS bude mít narozeniny. Neuvěříte, jak je chce oslavit

19:25 ODS bude mít narozeniny. Neuvěříte, jak je chce oslavit

Třicet pět let své existence chce ODS oslavit sbírkou na podporu Ukrajiny. Současně tu podle předsed…