Sobotkův advokát Pokorný poslal Eriku Bestovi výhrůžný dopis, hrozící žalobami. Novinář se mu patřičně vysmál

30.11.2017 21:03

O právníkovi Radku Pokorném se ví, že má blízko k odcházejícímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). U amerického novináře žijícího v Česku Erika Besta zase není tajemstvím, že vůči Pokornému vystupuje kriticky. Zdá se však, že tentokrát už právníkovi došla trpělivost. Zaslal Bestovi předžalobní výzvu.

Sobotkův advokát Pokorný poslal Eriku Bestovi výhrůžný dopis, hrozící žalobami. Novinář se mu patřičně vysmál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář
reklama

Americký novinář Erik Best se musí popasovat předžalobní výzvou od Radka Pokorného, resp. jeho advokáta. Best je žádán, aby přestal s útoky na Radka Pokorného, neboť prý poškozuje advokátovu pověst. Pokorný se prostřednictvím svého právního zástupce ohradil proti myšlence, že by snad řídil předsedu ODS Petra Fialu. Best dal na sociální síti Twitter najevo, že si to myslí.

„Jak dlouho ještě hodlá ODS tolerovat, že jejího předsedu řídí architekti propadu ČSSD Radek Pokorný a Miloš Růžička?“ napsal Best.

Radek Pokorný se prostřednictvím svého právního zástupce důrazně ohradil a žádá, aby Best s podobnými útoky přestal, protože poškozují dobrou pověst právníka blízkého Bohuslavu Sobotkovi.

Novinář si ale myslí, že by mu měl Pokorný spíš děkovat. „Když někdo šíří zprávu, že lobbista umí ovlivňovat nějakého významného politika, poctivý lobbista mu poděkuje a následně zvýší své sazby. Radek Pokorný žaluje,“ podivil se Best.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

15:30 Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

Komentátor Bohumil Pečinka v dnešním vydání magazínu Reflex hovořil o restauraci Rio’s, místu, kde b…