Sobotkův kabinet bude řešit digitální agendu či hrozbu nedostatku vody

18.05.2016 6:11

Návrhem na jmenování státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy koordinátorem digitální agendy nebo opatřeními k omezení následků sucha se bude dnes zabývat vláda. Ministři mají v plánu projednat i zprávu o situaci v oblasti migrace, program Ovoce a zelenina do škol nebo zhodnocení své účasti na interpelacích v Poslanecké sněmovně.

Sobotkův kabinet bude řešit digitální agendu či hrozbu nedostatku vody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu byla mimo jiného analýza hrozeb pro Českou republiku nebo zpráva o situaci v oblasti migrace k 31. březnu
reklama

Původní návrh ministerstva průmyslu počítal se zřízením nového postu pro digitální agendu, aktuální materiál pro kabinet navrhuje sloučení funkcí. Je to kvůli tomu, že podřízenost koordinátora předsedovi vlády má zajistit agendě adekvátní prioritu a dát Prouzovi váhu při spolupráci s ministerstvy a úřady.

Na opatření proti suchu plánuje ministerstvo zemědělství dát příští rok 2,4 miliardy korun. Tuto částku chce investovat každoročně do roku 2021. Soukromí investoři by měli každoročně přispět přibližně 0,7 miliardy Kč.

V nových podmínkách programu Ovoce a zelenina do škol ministerstvo zemědělství upustilo od požadavku, aby 40 procent potravin bylo českého původu. V současném školním roce jde do projektu, ve kterém dostávají školáci z prvního stupně základních škol zdarma ovoce, zeleninu a výrobky z nich, v ČR zhruba 200 milionů korun, většinou z evropských peněz.

Na programu má kabinet i poslaneckou předlohu, podle níž by zákonodárci ve vazbě neměli nárok na některé náhrady, návrh řešení problémů souvisejících s bydlením sociálně vyloučených obyvatel nebo příspěvek na činnost Česko-německého fondu budoucnosti. Ohledně interpelací vyplývá ze ze zprávy premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že nejhorší účast mají ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

9:39 A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technického ředitele americké televize CNN, kde přizná…