Sobotkův poradce řádí: Babišovy noviny si analýzu ke Kellerovi vycucaly z prstu

14.05.2014 20:40

Deník Referendum si vzal „na paškál“ nedávnou analýzu Lidových novin, ve které se praví, že Jan Keller v konečném důsledku poškozuje šance ČSSD uspět v eurovolbách. Autorka Kateřina Šafaříková se ve svém hodnocení odvolává i na vnitrostranickou analýzu ČSSD. Deník Referendum však zjistil, že žádná taková analýza neexistuje.

Sobotkův poradce řádí: Babišovy noviny si analýzu ke Kellerovi vycucaly z prstu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller
reklama

„O žádné analýze nevím, podle mých poznatků nic podobného neexistuje. Věc jsem si osobně prošetřil a nevím zároveň vůbec o nikom, ani v Lidovém domě, ani v grémiu ČSSD, ani na Úřadu vlády, kdo by si to, co napsaly Lidové noviny, myslel,“ uvedl pro Deník Referendum Oto Novotný, jeden z poradců premiéra Bohuslava Sobotky a bývalý šéf analytického oddělení v Lidovém domě.

Šafaříková přitom ve své textu prohlašuje, že dosazením Jana Kellera do čela kandidátky ČSSD odradila městskou levici, ale už nepřilákala radikálnější neměstské voliče, na což prý sázela. A ČSSD prý kvůli tomu míří k porážce. Keller prý totiž není příliš schopen čelit Pavlu Teličkovi. Průzkumy jí ale přisuzují druhé místo a je otázka, zda lze takový výsledek označit za pravdu. Deník navíc zjistil, že žádná písemná analýza, která by shrnovala podobné informace, neexistuje.

To ostatně připouští i sama Šafaříková. „Nebyla to písemná analýza, ale analýza situace ve vedení ČSSD a lidí okolo premiéra. Mluvila jsem se čtyřmi lidmi z čela strany a dvěma lidmi od Sobotky a všichni říkali varianty téhož,“ uvedla Šafaříková na přímý dotaz Deníku Referendum. Novotný k tomu ale dodává, že si to celé asi „vycucala z prstu“. A protože se text objevil v novinách, které patří Andreji Babišovi, nelze se prý ubránit úvaze, zda nešlo o tendenční text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…