Sobotkův poradce řádí: Babišovy noviny si analýzu ke Kellerovi vycucaly z prstu

14.05.2014 20:40 | Zprávy

Deník Referendum si vzal „na paškál“ nedávnou analýzu Lidových novin, ve které se praví, že Jan Keller v konečném důsledku poškozuje šance ČSSD uspět v eurovolbách. Autorka Kateřina Šafaříková se ve svém hodnocení odvolává i na vnitrostranickou analýzu ČSSD. Deník Referendum však zjistil, že žádná taková analýza neexistuje.

Sobotkův poradce řádí: Babišovy noviny si analýzu ke Kellerovi vycucaly z prstu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

„O žádné analýze nevím, podle mých poznatků nic podobného neexistuje. Věc jsem si osobně prošetřil a nevím zároveň vůbec o nikom, ani v Lidovém domě, ani v grémiu ČSSD, ani na Úřadu vlády, kdo by si to, co napsaly Lidové noviny, myslel,“ uvedl pro Deník Referendum Oto Novotný, jeden z poradců premiéra Bohuslava Sobotky a bývalý šéf analytického oddělení v Lidovém domě.

Šafaříková přitom ve své textu prohlašuje, že dosazením Jana Kellera do čela kandidátky ČSSD odradila městskou levici, ale už nepřilákala radikálnější neměstské voliče, na což prý sázela. A ČSSD prý kvůli tomu míří k porážce. Keller prý totiž není příliš schopen čelit Pavlu Teličkovi. Průzkumy jí ale přisuzují druhé místo a je otázka, zda lze takový výsledek označit za pravdu. Deník navíc zjistil, že žádná písemná analýza, která by shrnovala podobné informace, neexistuje.

To ostatně připouští i sama Šafaříková. „Nebyla to písemná analýza, ale analýza situace ve vedení ČSSD a lidí okolo premiéra. Mluvila jsem se čtyřmi lidmi z čela strany a dvěma lidmi od Sobotky a všichni říkali varianty téhož,“ uvedla Šafaříková na přímý dotaz Deníku Referendum. Novotný k tomu ale dodává, že si to celé asi „vycucala z prstu“. A protože se text objevil v novinách, které patří Andreji Babišovi, nelze se prý ubránit úvaze, zda nešlo o tendenční text.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

12:20 EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

Zdá se, že Rusové mají dlouhé prsty. Poznali to jak v Německu, tak ve Finsku. Mezitím Evropská unie …