Socialismus není sprosté slovo, říká Kováčik z KSČM

25.10.2012 18:20

Úspěch v uplynulých krajských a senátních volbách přihrála komunistům a sociálním demokratům sama současná vláda, a to způsoby, jakým se vládní politika vede. „Lidé nás volili v naději, že se poměry změní,“ nechal se slyšet v rozhlasovém pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Pavel Kováčik, poslanec a stínový ministr KSČM pro resort zemědělství.

Socialismus není sprosté slovo, říká Kováčik z KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik
reklama

Kromě přízně voličů kvitoval i fakt, že komunisté zajímají i mladé lidi. Mnoho z nich dokonce prý natolik, že do strany hojně vstupují.

Předseda KSČM Vojtěch Filip několikrát v médiích prohlásil, že cílem jeho strany je budování socialistické společnosti. Co ale znamená socialismus v 21. století? Podle Kováčikových slov je to společnost lidí, kde mají všichni stejné šance a v níž stát poskytuje záruku péče pro sociálně slabší, nezaměstnané a všem, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

Poučeni ze svých chyb

Neopomněl zdůraznit, že návrat do minulosti není možný, zejména kvůli prohřeškům, kterých se komunistická strana dopouštěla. „Jen blb opakuje stejnou chybu dvakrát,“ podotkl s tím, že budoucnost neleží ve schématech minulosti. „Přísně si hlídáme, aby naše postupy byly demokratické,“ dodal.

Znárodňování komunisté v plánu prý rozhodně nemají, přestože Kováčik přiznává, že pro zlepšení zaměstnanosti by bylo lepší, kdyby existovalo více státních podniků. „Stát je stejně dobrým vlastníkem jako každý jiný,“ míní. Dosáhnout navýšení jejich počtů však komunisté nezamýšlejí vyvlastňováním, ale zakládáním podniků nových, ve vlastnictví státu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

16:41 Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

Ruská vakcína Sputnik V je podle informací některých českých médií v České republice, kam se dostala…