Socialista Dolínek a primátorka Krnáčová: Hybaj, občane, vyměnit Opencard!

12.03.2015 11:01 | Zprávy
autor: tan

Uživatelé Opencard, jejíž platnost končí letos v dubnu a v následujících měsících, by měli včas počítat s výměnou staré karty za novou s platností na další čtyři roky. Je proto podle oficiální magistrátního serveru důležité požádat o vydání nové karty ještě před její expirací.

Socialista Dolínek a primátorka Krnáčová: Hybaj, občane, vyměnit Opencard!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

Každý může o vystavení nové požádat již dva měsíce před skončením platnosti staré karty. Zakoupené kupony budou převedeny na kartu novou. Dopravní podnik v této souvislosti upozorňuje na možné problémy s převodem kuponů v případě, že si cestující zažádá o vystavení nové karty až po expiraci karty staré. Bez platné karty Opencard totiž nemá přepravní kontrolor možnost ověřit platnost časového kuponu, jízdní doklad tak nelze považovat za platný a cestujícímu bude v souladu se smluvními přepravními podmínky udělena přirážka jako za jízdu bez platného jízdního dokladu. 

Celou kauzu Opencard si na svá bedra vzal socialista Dolínek a primátorka Krnáčová. U prvního jmenovaného jde o zajímavý postup, jelikož na radnici sedí od 16. října 2010 a o údajně sporných smlouvách a postupech měl dostatek informací. Vlastní vinu necítí. Odmítá ji rovněž TOP 09 či ODS, které se na řízení magistrátu roky podílely.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sjezd sudetských Němců

Dobrý den pane Jurečko. Mě se ten váš článek ohledně sjezdu sudetských Němců v Brně líbil. Ale vy si myslíte, že přinese nějaké smíření, když se koná na protest řady lidí? Nebylo by vhodnější pro smíření volit jinou cestu? Takhle si říkám, jestli nebude sjezd spíš kontraproduktivní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

Poslanci se vrátili k debatě o akci sudetoněmeckého Landsmanšaftu v Brně. Opozice mluvila o hnusu, p…