Socialisté v Rakousku se před volbami odstřelili. Chtěli ušít kompro na favorita voleb, jenže se zjistilo, jak je to doopravdy

07.10.2017 7:47

Rakouští socialisté chtěli před parlamentními volbami zničit předsedu konkurenčních lidovců Sebastiana Kurze. Jak však nyní píše MF Dnes, zničili sami sebe.

Socialisté v Rakousku se před volbami odstřelili. Chtěli ušít kompro na favorita voleb, jenže se zjistilo, jak je to doopravdy
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Vládní socialisté si na kampaň před nadcházejícími parlamentními volbami najali bývalého poradce kancléře Christiana Kerna Tala Silbersteina. Odborník z Izraele měl údajně za kampaň dostat 400 tisíc eur. Za úkol měl zdiskreditovat 31letého Sebastiana Kurze, šéfa lidovců. 

Napomoci mu v tom měly, jak píše MF Dnes, dvě facebookové stránky – jedna zveřejňovala nepravé snímky a videa o Kurzově úmyslu vpustit do země další vlnu migrantů. A ta druhá sice vypadala jako spolek sympatizantů Kurze, ale i přesto se tam objevoval kontroverzní obsah. 

Christian Kern se sice vymezil proti této Silbersteinově aktivitě a uvedl, že s ním již spolupráci ukončil. I proto, že proti Izraelci bylo zahájeno vyšetřování pro podezření z uplácení guinejského prezidenta kvůli diamantovému dolu. 

I přesto však chtějí Kurzovi lidovci podat na socialisty žalobu. „Na to SPÖ (socialisté) reagovala oznámením, že podá žalobu na Kurzova mluvčího kvůli pokusu o uplácení a špionáž. Podle Silbersteinova spolupracovníka Petera Pullera, který diskreditační stránky spravoval, mu prý lidé z ÖVP (lidovci) nabízeli 100 tisíc eur za interní informace o podrobnostech kampaně SPÖ,“ píše MF Dnes. 

Předčasné volby se v Rakousku uskuteční již příští týden, 15. října. Velkým aspirantem na vítězství je Kurz, měl by podle průzkumů dostat až 33 procent hlasů. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kyselá Witowská se hádala. Tvrdě ji utřeli. ČT se vrátila minulost

10:52 Kyselá Witowská se hádala. Tvrdě ji utřeli. ČT se vrátila minulost

Jako každý rok, i letos se předávala anticena Zlatý citron od FITES (Český filmový a televizní svaz)…