Sociální demokracie bude jednat o výplatě 337 milionů korun Altnerovi

13.04.2016 6:07

Nejužší vedení sociální demokracie bude dnes jednat o postupu při výplatě 337 milionů korun svému bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi za jeho služby ve sporu o Lidový dům. Na jejich zaplacení má největší parlamentní strana do čtvrteční půlnoci. Zda peníze ale skutečně v termínu pošle, zatím její zástupci nepotvrdili. Scénářů možného postupu je prý více.

Sociální demokracie bude jednat o výplatě 337 milionů korun Altnerovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

"Podnikneme všechny kroky, aby se ČSSD k prostředkům, které věříme, že vyhrajeme zpět, mohla dostat," řekl v úterý ČTK Jiří Chvojka, mluvčí advokátní kanceláře Bělina a Partners, která nyní sociální demokraty zastupuje. "Těch scénářů je mnoho, ČSSD se rozhodne pro nějaký postup," dodal s tím, že o dalších krocích rozhodne právě vedení strany.

Rozsudek městského soudu v Praze se stal pravomocným v pondělí, kdy si ho vyzvedl Altnerův zástupce Václav Veselý. Od té chvíle běží ČSSD třídenní lhůta na zaplacení. Strana sice proti rozsudku podala dovolání k Nejvyššímu soudu, to však nemá odkladný účinek.

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit částku 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

4:37 Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

Podle Multikulturního centra Praha do Rakouska imigranti nejčastěji přicházejí ze sousedního Německa…