Sociální demokraté a ANO se shodli na všech náměstcích kromě financí

04.02.2014 15:10

Mezi ČSSD a hnutím ANO panuje shoda na všech politických náměstcích kromě Ministerstva financí. ANO je ale připraveno pozici náměstka na financích sociální demokracii nabídnout. O posledním sporném postu budou odpoledne ve sněmovně jednat předsedové stran Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO).

Sociální demokraté a ANO se shodli na všech náměstcích kromě financí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Bohuslavem Sobotkou
reklama

„Můžeme konstatovat, že až na jednu malou výjimku všechna jednání proběhla úspěšně. Náměstci jsou postupně jmenováni ze všech koaličních stran," řekl na tiskové konferenci ve sněmovně předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

ČSSD chtěla Babišovi navrhnout na finance středočeského radního Jiřího Peřinu (ČSSD) jako náměstka pro daně. Babiš ale nakonec pozici obsadil členkou prezidia Komory daňových poradců Simonou Hornochovou. ANO je ale připraveno nabídnout svým koaličním partnerům náměstkovský post. „Je to o konkrétních kandidátech, o kvalitě těchto kandidátů," uvedl Faltýnek. Podle něj k uzavření posledního sporného bodu dojde „v brzké době".

V pondělí Sobotka naznačil, že nominantem na pozici náměstka ministra financí by nemusel být Peřina, když hovořil o tom, že středočeský radní měl zájem právě o oblast daní, protože je na ni expert.

ČSSD bude mít své náměstky na všech ministerstvech. Nejmenší koaliční strana, lidovci, nebude mít náměstky všude. V řadě resortů ale obsadí nižší úřednické posty. Na ministerstvech tak bude mít například své poradce. Podle Faltýnka je to proto, aby každá ze stran měla informace o dění na ministerstvech řízených někým z partnerů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…