Sociální demokraté ukazují, jak se nemá bojovat s oligarchy, uvádí slovenský list

28.04.2017 20:29

Jak se nemá bojovat s oligarchy? To podle slovenského listu Denník N předvádí česká sociální demokracie.

Sociální demokraté ukazují, jak se nemá bojovat s oligarchy, uvádí slovenský list
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD

Denník N sice uznává, že výhrady českých sociálních demokratů vůči podnikání koaličního partnera a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše jsou zcela oprávěné, poctivost jejich snažení o očistu veřejného života ovšem od základu zpochybňují blížící se volby a tříletá koaliční spolupráce obou stran.

Podle deníku tak Sobotka a jeho straničtí soudruzi předvádějí ten nejhorší způsob, jak proti oligarchům a populismu bojovat. „Dokud jim to vyhovuje a drží je to u moci, Babiše kryjí a napomáhají mu rozšiřovat svůj majetek a vliv v Česku. Otočí se proti němu, až když jim začne přerůstat přes hlavu a ohrožuje i jejich moc,“ poznamenal deník.

Podle listu pak Babišovi stačí na tuto zjevnou motivaci svých koaličních partnerů poukazovat a dělat tak ze sebe mučedníka a získávat další sympatizanty.

Deník také zarazilo, že koaliční spolupráci s Babišem si ČSSD donedávna pochvalovala a tvrdila, že Česko ještě nikdy nemělo tak stabilní a výkonnou vládu. Babiš, jak uvádí deník, byl přitom stejný. „Většina dnešních podezření ohledně jeho minulosti, způsobu podnikání i kolem toho, jak přišel ke svému majetku, to je známé velmi dlouho,“ píše deník.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

11:11 Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

„Toho si nejsem vědom," odpověděl kapitán Josef Kurfiřt na otázku, jestli základnu, kde nyní žije, n…