Sociální systémy státu zkolabují, varují lidovci

09.10.2012 17:39

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL, který má v gesci sociální politiku, přichází se závažnými zjištěními o hrozbě krizového stavu v sociálních a důchodových systémech českého státu. Podle něj je nový systém na vyplácení důchodů připraven naprosto amatérsky.

Sociální systémy státu zkolabují, varují lidovci
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

Pokud se politikové se zdravým rozumem nespojí a kontrolní orgány nepodniknou příslušné kroky k zastavení IT zakázek na ministerstvu práce a sociálních věcí, hrozí kolaps základních funkcí státu při vyplácení důchodů a ostatních sociálních plateb. Podle něj existují jen dvě možná vysvětlení tohoto havarijního stavu: Prvním z nich je fatální amatérská příprava IT systémů s absencí řízení rizik, druhým - horším vysvětlením je příprava na přechod sociálních funkcí státu do rukou soukromých subjektů.

"Mám závažné informace od odborníků v oblasti IT krizového řízení, že stejně amatérsky, jako postupovalo MPSV v oblasti výměny software na sociální dávky, bude postupováno i v oblasti výměny software na výplatu důchodů. Reforma má naběhnout k 1.1.2013 (jistě ji zas bude provázet drahá reklama z MPSV), ale doposud nikdo nezpracoval ani základní analýzy," upozorňuje lidovecký místopředseda.

"Dělá to na mě dojem, že celý plán byl buď šíleně amatérský, což nejde dohromady se vzdělanostním profilem ministra Drábka, nebo (a to je horší) jde o řízenou destrukci sociálních informačních systémů, aby stát přestal tento segment obsluhovat a musel jej postoupit soukromým subjektům," varuje Bartošek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …