Šok: Izrael kritizuje George Sorose!

11.07.2017 11:45

Maďarská vláda získala ve svém sporu s Georgem Sorosem zdatného podporovatele. Za hrozbu označilo amerického miliardáře maďarského původu naposledy také izraelské ministerstvo zahraničí.

Šok: Izrael kritizuje George Sorose!
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: George Soros

Vztahy mezi Maďarskem a jedním z jeho „největších synů“ Sorosem se táhnou již několik let. V podstatě od doby, kdy se k moci dostala současná vláda v čele s Viktorem Orbánem. Ačkoli se v 90. letech Orbán se Sorosem běžně stýkali, jejich vztahy výrazně ochladly poté, co maďarský premiér vyhlásil odklon od liberalismu. Pověstným „posledním hřebíčkem do rakve“ vztahu obou mužů se potom stalo odmítání Orbána přijímat uprchlíky.

Maďarsko jako první země v Evropě na začátku migrační krize vystavěla plot na hranicích se Srbskem a přijala celou řadu restriktivních opatření namířených proti ilegální migraci. Nedávno zase maďarská vláda uvažovala o vyhoštění Středoevropské univerzity George Sorose a aktuálně se stal podporovatel levicových hnutí po celém světě Soros dokonce terčem vládou placené billboardové kampaně.

Anketa

Jakou koalici doporučujete Andreji Babišovi?

77%
hlasovalo: 6824 lidí

„Nedovolme Sorosovi, aby se smál jako poslední,“ píše se na billboardech a plakátech, které v posledních dnech zaplavily větší maďarská města. Na rozličných reklamních nosičích se přitom s ústy od ucha k uchu usmívá právě Soros. Samotný šestaosmdesátiletý finanční spekulant se sice ke kampani osobně nevyjádřil, ale jím financované organizace kampaň označily za antisemitskou a připomínající nacistické protižidovské plakáty za druhé světové války.

Jak uvádí zpravodajská agentura Reuters, mnohé z billboardů byly navíc pokresleny antisemitskými grafity a vulgárními slovy jako např. „smradlavý Žid“. Proti tomuto způsobu dehonestace se postavil i izraelský velvyslanec v Maďarsku, který rovněž srovnával nenávistné projevy s obdobím holokaustu za druhé světové války. Ovšem po několika hodinách přišel z izraelské ambasády další a tentokrát méně očekávaný komentář.

„Izraelské velvyslanectví svým předchozím vyjádřením nechtělo naznačovat, že by snad bylo nelegitimní kritizovat George Sorose, který kontinuálně podkopává činnost demokraticky zvolené vlády v Izraeli. Sorosův Open Society Fund neustále útočí proti státu Izrael a napadá jeho právo bránit sebe sama,“ uvedla izraelská strana. Reuters dodává, že izraelskou politiku vůči Palestině setrvale kritizuje také organizace Human Rights Watch, kterou financuje Soros.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…