Šokované německé město: Afghánec bodal do lidí, starosta mu stál tváří v tvář. A zelený ministr pro integraci pronesl tato slova...

30.09.2018 8:22

Před několika týdny otřásl obyvateli Saské Kamenice (Chemnitzu) případ, při kterém dva žadatelé o azyl ubodali německého občana. Teď se situace opakovala v jihoněmeckém Ravensburgu. Žadatel o azyl z Afghánistánu tu pobodal tři lidi. Podle starosty města jsou zdejší lidé v šoku.

Šokované německé město: Afghánec bodal do lidí, starosta mu stál tváří v tvář. A zelený ministr pro integraci pronesl tato slova...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Za městečkem už je hranice s Německem

Server německého deníku Die Süddeutsche Zeitung s odvoláním na další německá média informoval o tom, že jednadvacetiletý žadatel o azyl v Ravensburgu pobodal tři lidi. Podle policie šlo o psychicky narušeného muže, jenž byl umístěn na specializované klinice. Ocitl se tam z rozhodnutí soudu.

Starosta města Daniel Rapp, stranický kolega německé kancléřky Angely Merkelové, se ocitl útočníkovi tváří v tvář. V pátek odpoledne viděl pobíhat po městě útočníka se zakrváceným nožem. V první chvíli pomyslel hned na několik věcí. Na jedné straně prý chtěl vzít nohy na ramena, na straně druhé prý přemýšlel, kolik lidí asi bylo zraněno a že jim musí zavolat pomoc. „Je to absolutní šok pro všechny obyvatele Ravensburgu a okolí," uvedl v rozhovoru pro die Schwäbische Zeitung.

Útočník nejprve pobodal dva náhodné kolemjdoucí u autobusové zastávky na náměstí Marienplatz a o kousek dál pobodal ještě jednoho člověka. Dva pobodaní jsou prý také žadateli o azyl ve věku 19 a 20 let ze Sýrie. Třetí pobodaný je dvaapadesátiletý německý občan. Zranění všech tří osob jsou vážná, ale v sobotu již nikdo z nich nebyl přímo ohrožen na životě.

Ministr pro integraci spolkové země Bádensko-Württembersko Manfred Lucha (Zelení), který žije v Ravensburgu, požádal občany, aby se nenechali rozeštvat. „Nenecháme se rozeštvat lidmi, kteří tento ohavný čin zneužijí k politickým účelům," poznamenal ministr pro integraci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…