Solární daň nebo pět týdnů dovolené pro všechny. Komunisté mají na Babiše nové požadavky

10.07.2020 6:42

Předseda KSČM Vojtěch Filip dal premiérovi Andreji Babišovi pět nových podmínek pro pokračování tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD. Žádá například sloučení zdravotních pojišťoven vnitra a obrany, vodárenské společnosti v rukou státu či zřízení komerční banky vlastněné státem, informuje iDNES.cz.

Solární daň nebo pět týdnů dovolené pro všechny. Komunisté mají na Babiše nové požadavky
Foto: Hansniko Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

S Babišem jednal Filip o nových podmínkách tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD poté, kdy komunisté pomohli vládním stranám prosadit navýšení schodku letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun.

Podmínkou komunistů pro Babiše, aby měl dál zajištěnou jejich toleranci pro vládu, je pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance. O prosazení pěti týdnů dovolené pro všechny usilují komunisté změnou zákoníku práce.

Babiš podle Filipa slíbil, že možnost podpory pro zákonnou pětitýdenní dovolenou hnutí ANO projedná. „Je to věc, která není v jejich politickém programu, ale my jsme tu argumentaci nezanedbali, protože už 80 procent zaměstnanců, ať už ve státním nebo soukromém sektoru, pět týdnů dovolené má. Jsme přesvědčeni, že těch zbývajících 20 procent si to zaslouží,“ řekl novinářům Filip. Pátou podmínkou KSČM je podle něj solární daň.

„Požadavky jsme vyslechli a musíme to probrat v rámci našeho hnutí a poslaneckého klubu. Nějak se k tomu postavíme,“ dodal k požadavkům komunistů šéf poslanců ANO a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek.

Sloučení zdravotních pojišťoven ministerstev vnitra a obrany chce podle Filipa předseda vlády řešit na ministerstvu zdravotnictví už v pátek.

K otázce převodu vodovodů a kanalizací do veřejného sektoru šéf KSČM řekl, že je „dostatek prostředků“, aby se to mohlo uskutečnit již letos.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…