Sorosova univerzita už tu byla. A co tu prováděla, to opravdu nebylo pěkné. Vzpomíná Václav Klaus

07.04.2017 8:51 | Zprávy
autor: vam

Václav Klaus v dnešních Lidových novinách vysvětluje, proč se jeho vláda v 90. letech postavila proti Středoevropské univerzitě (CEU), kterou v roce 1991 založil miliardář George Soros.

Sorosova univerzita už tu byla. A co tu prováděla, to opravdu nebylo pěkné. Vzpomíná Václav Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

List připomíná, že CEU působila i v Praze, ale kvůli postoji Klausovy vlády roku 1996 odešla.

„Už je to dávno, na detaily si nevzpomínám. Základní dojem je však ten, že jsem pana Sorose již tehdy považoval za velké nebezpečí budování demokracie u nás. Nenamítal jsem nic proti jeho nadaci v Praze, ale jeho univerzitu jsem považoval za velký problém,“ sdělil LN exprezident Václav Klaus, jenž byl tehdy premiérem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…