Souboj o křeslo předsedy lidovců. Jelínková prozradila, zda bude kandidovat

02.01.2020 11:42 | Zprávy
autor: mp

První místopředsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková nebude kandidovat na pozici předsedkyně strany. Sdělila to dnes na dotaz ČTK.

Souboj o křeslo předsedy lidovců. Jelínková prozradila, zda bude kandidovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

Funkci z rodinných důvodů opustí Marek Výborný k termínu mimořádného sjezdu lidovců, který se uskuteční 25. ledna v Praze. Kandidaturu už dříve ohlásil místopředseda strany a šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek a také europoslanec Tomáš Zdechovský.

Jelínková dříve uvedla, že se o případné kandidatuře chce rozhodnout do konce loňského roku a probrat věc s rodinou. „Po pečlivém zvážení všech okolností jsem se rozhodla, že na předsedkyni KDU-ČSL kandidovat nebudu,“ napsala ČTK. Dříve vyloučil kandidaturu také bývalý šéf strany Pavel Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jste posedlí. Zatahujete do toho děti. Babiš drsně sjel novináře

15:42 Jste posedlí. Zatahujete do toho děti. Babiš drsně sjel novináře

Tisková konference po jednání vlády tradičně kromě témat spojených s jednotlivými resorty přinesla i…