Soud: Rath nemá advokáta, bude mu přidělen ex offo

19.05.2015 10:40 | Zprávy
autor: ste, čtk

Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce podle soudu nemá advokáta a soud nemá jinou možnost než mu ho ustanovit. Soudce Robert Pacovský dnes jednání odročil na červen, obhájce zajistí během dneška. Rath tvrdí, že má od minulého týdne nového advokáta Michala Pacovského. Ten ale soudu v pondělí písemně sdělil, že obhajobu odmítl. Rath tvrdí, že nedostal výpověď plné moci, a i kdyby platila, advokát má zákonnou povinnost ho ještě 15 dní hájit. Žalobce hovoří o "extrémní obstrukci" z Rathovy strany.

Soud: Rath nemá advokáta, bude mu přidělen ex offo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Davidem Rathem dospěl do finální fáze. Začaly závěrečné řeči, podle státního zástupce Petra Jiráta se Rathova vina v korupční kauze prokázala

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Temná čísla ČT. Nacher odhalil znepokojivé věci

19:27 Temná čísla ČT. Nacher odhalil znepokojivé věci

Důvěra v Českou televizi podle výroční zprávy klesá, zatímco nedůvěra roste. První místopředseda Pos…