Soud dnes vynese rozsudek v kauze Opencard

24.02.2014 6:09

Městský soud v Praze dnes vynese rozsudek v kauze bývalých úředníků pražského magistrátu, kteří čelí obžalobě v souvislosti s projektem Opencard. Podle státní zástupkyně porušili závazná pravidla hospodářského styku a povinnost při správě cizího majetku.

Soud dnes vynese rozsudek v kauze Opencard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Terminál pro nahrávání zakoupených kupónů do Opencard
reklama

Při závěrečné řeči navrhla podmíněné tresty a chce také, aby Praze zaplatili údajnou škodu 67 milionů korun. Pětice se cítí nevinná a jejich advokáti se domáhají zproštění viny.

Úředníci byli v době, kdy Prahu řídil primátor Pavel Bém (ODS), odpovědní za řádný průběh veřejné zakázky na projekt servisního kartového centra. V letech 2006 a 2007 podle obžaloby v rozporu se zákonem vybrali na projekt společnost Haguess, která nesplnila podmínky zadávací dokumentace. Firmě pak přidělili i další veřejné zakázky.

Úředníci skončili na lavici obžalovaných

Největší podíl na trestné činnosti měl podle obžaloby někdejší šéf magistrátního odboru informatiky Ivan Seyček. Další z úředníků Jiří Chytil skončil na lavici obžalovaných přesto, že původně jako utajený svědek spolupracoval s policií a pomáhal jí celou kauzu rozkrýt. Zbylým třem úředníkům - Zdeňku Jánskému, Miroslavu Čadskému a Ladislavu Kendíkovi - obžaloba klade za vinu, že jako členové hodnoticí komise postupovali nedbale.

Seyčkovi a Chytilovi hrozí dva až osm let vězení, ostatním obžalovaným do tří let odnětí svobody. Karta Opencard slouží mimo jiné jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Kritizovaný projekt stál zhruba 1,25 miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …