Soud osvobodil Marine Le Penovou, nešířila nenávist. Zdravý rozum zvítězil, uvedl Okamura

06.05.2021 15:11

Francouzský soud v případě zveřejnění fotek činů teroristické organizace Islámský stát osvobodil političku Marine Le Penovou. Podle soudu byly sice záběry násilné, ale nešlo o šíření nenávisti. „Zdravý rozum naštěstí zvítězil,“ okomentoval předseda SPD Tomio Okamura rozhodnutí soudu.

Soud osvobodil Marine Le Penovou, nešířila nenávist. Zdravý rozum zvítězil, uvedl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine le Pen

Marine Le Penová zveřejnila koncem roku 2015 na twitteru tři fotografie zachycující zavraždění rukojmí Islámského státu. Na jedné fotografii bylo i tělo amerického novináře Jamese Foleyho, kterého Islámský stát brutálně zavraždil v odvetě za americké nálety na své bojovníky v Iráku.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
„Obžaloba fakticky tvrdila, že tím, že zveřejnila zvěrstva Islámského státu na fotce, šířila nenávist! Takže když se postavíte proti těm, kteří šíří a praktikují nenávist, obžalují Vás ze šíření nenávisti! To je spravedlnost podle sluníčkářů. V tomto případě vše dopadlo dobře, ale je šokující, že Marine za něco takového byla vůbec před soudem,“ říká Okamura.
 
„Podobně je skandálně trestně stíhán i náš spojenec a bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini – je stíhán fakticky za to, že bránil Itálii proti nelegální imigraci! Musíme se postavit proti novodobé sluníčkářské totalitě, nebo nás budou zavírat za obranu svobody a naší vlasti,“ uzavřel předseda SPD. 
 
Matteo Salvini bude souzen za to, že v roce 2019 nedovolil lodi s migranty zakotvit a musela zůstat na moři 19 dní. Svoji vinu však odmítá s tím, že chránil svou zemi před nelegální migrací, jak mu to přikazovala italská ústava. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …