Při zásahu 13. června 2013, který souvisel s kauzami kolem šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové (dnes Nečasové), prohledali policisté i Poulovu kancelář. V prvním trezoru našli 3,5 milionu korun, ve druhém celkem 250.000 Kč v korunách a amerických dolarech. Na komodě leželo 30.000 korun. Policie peníze zabavila. Úřad je dostal zpět o dva roky později, protože se neprokázalo, že by souvisely s trestnou činností.
Poul v čestném prohlášení napsal, že částka v druhém z trezorů představuje jeho úspory a peníze, které mu zbyly ze zahraničních pobytů. O uložení částky do prvního z trezorů jej prý požádali rodiče Bohumil a Marie. Podle Poula to byly jejich celoživotní úspory, matka dříve pracovala jako vedoucí obchodu a otec byl dělník.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Vážený pane Babiš,
co vlastně budete dělat s povolenkami?
Další články z rubriky
9:06 Co to ČT pustila lidem v den státního svátku? Analytik se zhrozil
TÝDEN V MÉDIÍCH Zatímco politici po volbách zvažují změny v systému koncesionářských poplatků, divác…
- 14:45 Právník Kolman připomíná: I Václav Havel chtěl referendum
- 8:58 Udělení řádu Svěrákovi zvedlo ze židle Knížáka. Vytažen film Kolja
- 18:40 Jana Jochová: Selhání rodiny stát nenapraví
- 14:01 „Uvažování těch lidí je komické“. U Muzea jsme viděli show s ukrajinskou vlajkou
- 11:56 Zklamaný Rychetský voličům Babiše: „Nikdy se neměli tak dobře“. Zde je odpověď




