Soud pustí letos poslední záznamy v kauze Rath; pokračuje v lednu

20.12.2013 9:26

Krajský soud v Praze dnes pokračuje pro letošek posledním dnem v projednání kauzy exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD) obžalovaného z korupce. Bude přehrávat policejní odposlechy. Hlavní líčení je zatím naplánované ještě na leden a únor, přičemž i poté lze očekávat pokračování, protože advokáti chtějí předvolat další svědky.

Soud pustí letos poslední záznamy v kauze Rath; pokračuje v lednu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Před soudem dosud zaznělo přes 20 hodin odposlechů z ředitelské kanceláře další obžalované, exšéfky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové. Následují záznamy pořízené v její vile v Rudné u Prahy, ve které sdílela domácnost se svým přítelem Petrem Kottem. Ten působil jako náměstek některých nemocnic ve Středočeském kraji a dříve byl také poslancem a šéfem krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny. V kauze je rovněž obžalovaný.

Státní zástupce považuje Pancovou s Kottem za organizátory korupce při veřejných zakázkách ve stavebnictví a zdravotnictví. Rath údajně o všem věděl coby hejtman kraje a dělil se prý o úplatky.

Trojice lékařů vinu odmítá. Mezi osmi zbylými obžalovanými jsou manažeři a šéfové firem. Rathovi hrozí nejvyšší trest - až 12 let vězení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…