Soud rozhodl, že žena z Tachova, která psala nenávistné komentáře k fotografii prvňáčků, je vinna

10. 9. 2018 21:37

Tachovský okresní soud uznal šestadvacetiletou ženu z Tachova vinnou za nenávistný komentář, který umístila pod fotografii teplických prvňáčků. Do teplické třídy chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti. Předsedkyně soudu Michaela Řezníčková ve věci rozhodla trestním příkazem. Jaký trest ženě uložila, však nesdělila. Rozhodnutí totiž ještě nebylo doručeno účastníkům řízení, uvedla ČTK.

Soud rozhodl, že žena z Tachova, která psala nenávistné komentáře k fotografii prvňáčků, je vinna
Foto: tachov-mesto.cz
Popisek: Město Tachov
reklama

Pod fotografii dětí z teplické třídy se to nenávistnými komentáři jenom hemžilo. Někteří komentující na sociálních sítích dokonce pod snímkem navrhovali poslat prvňáčky do plynu nebo do třídy hodit granát. Stíhaná osoba, šestadvacetiletá Romana L. z Tachova, v komentáři pod fotografii připsala slovo „rovnou“ a k němu přidala obrázek pistole.

V případě, že nebude obžalovaná s trestním příkazem souhlasit, rozhodnutí se zruší a soud se bude případem dál zabývat v hlavním líčení. Policie původně případ odložila s tím, že by se mohlo jednat pouze o přestupek. Deník Právo však následně přišel s informací, že se případem začal zabývat nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který předložil námitky a případ se vrátil zpět do přípravného řízení. Policejní šetření následně vedlo k obvinění a nyní i k podání obžaloby.

Výhrůžky se objevily loni na podzim pod fotografií prvňáků, kterou otiskl Teplický deník. Žena z Tachova se podle obžaloby dopustila trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za to jí nyní hrozí až tři roky vězení. 

V kauze nenávistných komentářů policie podle ČT už dříve obvinila z rasově motivovaného přečinu muže z Frýdecko-Místecka. Státní zástupce ale toto stíhání podmíněně zastavil. Pokud se obviněný během stanovené zkušební doby nedopustí trestného činu ani přestupku, stíhání skončí. V opačném případě ho budou kriminalisté dále vyšetřovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…