Soud s Radovanem Vítkem v New Yorku. Nové informace

26. 11. 2019 12:33

Radovan Vítek měl podle obžaloby před pěti lety nelegálně převzít developerskou skupinu ORCO pomocí takzvaných bílých koní. V současné době se soudí v New Yorku. Nyní ale byla žaloba doplněna a vypadá to, že právě díky tomu budou dopady žaloby pro Radovana Vítka a celé CPI mnohem závažnější, než se dalo očekávat. Informoval o tom v tiskové zprávě mediální zástupce Investholdu, jednoho z žalujících, Roman Kraus.

Soud s Radovanem Vítkem v New Yorku. Nové informace
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama
Soud v jižním okrese New Yorku obdržel rozšířenou žalobu na Radovana Vítka, CPI a další obžalované. V rámci předkládání důkazů byl totiž soudu v New Yorku doručen dokument, přesněji zpráva z vyšetřování Lucemburského finančního regulátora – Komise pro dohled nad finančním sektorem, která detailně popisuje, jak se Radovan Vítek a Jean Francois Ott údajně tajně domlouvali na převzetí společnosti tak, aby za ni zaplatil co nejméně a tím porušili zákon a poškodili ostatní akcionáře. 
 
Na konci roku 2017 byla Vítkovi a Ottovi uložena maximální možná pokuta, každému po 1,5 milionu euro. Vítek se proti rozhodnutí odvolal u lucemburského soudu. Tento dokument tak poskytl žalobcům další důležité detaily pro úpravu a rozšíření žaloby. Žalobci tak nejen, že získali podklad zpracovaný oficiální autoritou jiného státu, ale také nástroj, který bude u soudu sloužit jako silná páka proti argumentům obžalovaných.
 

Anketa

Chcete, aby prezident České republiky mohl navrhovat zákony?

86%
14%
hlasovalo: 15045 lidí
 
Obžalovaní v minulých měsících podali své návrhy na zamítnutí žaloby a následovalo předběžné líčení, kde zazněly vyjádření obou stran sporu. Matthew L. Schwartz, který zastupuje žalobce, ve své řeči zdůraznil skutečnost, že subjekty fondu Kingstown se nacházejí v New Yorku, byly zde poškozeny a nastínil také jejich četné kontakty s obžalovanými. Schwartz dále popsal, jak Vítek použil klamné a spiklenecké jednání s dalšími žalovanými tak, aby vyvedl ze společnosti Orco cenná aktiva a tím poškodil ostatní akcionáře společnosti. 
 
Obžalovaní měli podle tiskové zprávy příležitost předložit své vyjádření k věci. Ti však prý ve svém čase k argumentaci v podstatě nepopřeli ani jednu z částí, která byla žalobci předložena, a místo toho využili svůj čas k tomu, aby prezentovali návrhy na odmítnutí žaloby z formálních důvodů a vyjednávali pozdržení provádění důkazů. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…