Soudruh Ransdorf změnil názor. Milionové dluhy prý rychle vyrovná

31.03.2012 21:59

Téměř deset miliónů korun dluží europoslanec Miroslav Ransdorf, kterému před několika dny exekutoři zablokovali všechen majetek. Politik dluží více než tři milióny zkrachovalé kampeličce Unibon z Ostravy a téměř sedm miliónů svému příteli Vratislavu Šlajerovi.

Soudruh Ransdorf změnil názor. Milionové dluhy prý rychle vyrovná
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Ransdorf si vypůjčil od Šlajera 700 tisíc na stavbu domu. Po vypršení splatnosti europoslanec dluh uznal a dohodl se s věřitelem na odkladu uhrazení pohledávky. V roce 2008 se s přítelem dohodl, že s ohledem na inflaci místo původních sedmi set  tisíc vrátí milion.

Politik ovšem ani po uplynutí tohoto termínu dohodu nedodržel a Šlajer na něm začal vymáhat dluh včetně penále. Následně se dlužná částka z jednoho miliónu zvýšila na téměř sedm miliónů.

Vzhledem k Ransdorfově nečinnosti nastoupili exekutoři a europoslanci zablokovali jeho veškerý majetek včetně nemovitostí. V současné době nesmí europoslanec jakkoliv nakládat se svou vilou a bytem v Praze.Během příštího týdne chce soudní exekutorka Ivana Pýchová pověřit znalce k vypracování posudků na odhad ceny Ransdorfova majetku. V rozhovoru pro Právo svůj krok vysvětlila tím, že europoslanec ani jeho právní zástupce doposud neučili žádný krok vedoucí k úhradě dlužných částek.

Advokát Roman Havlík, který politika zastupuje, však prohlásil, že jeho klient v krátké době své závazky vyrovná. "Prostředky na to jsou připraveny," řekl Právu. Miroslav Ransdorf podle jeho slov chtěl většinou vypůjčenými penězi pomoci svým přátelům, ale nedomyslel následky.

Největší europoslancův věřitel Vratislav Šlajer prohlásil, že jej po čtyřech letech Ransdorf kontaktoval a věc s ním chce vyřešit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…