Sourozenci Mašínové podají žalobu. Chtějí zpět pozemky v Lošanech

08.03.2014 12:40

Sourozenci Josef a Zdena Mašínovi budou znovu usilovat o vrácení rodinného statku v Lošanech na Kolínsku. Žalobu Zdeňky Mašínové zamítl soud v Praze v únoru z formálních důvodů. Aby se soud mohl konat, musí spoluvlastníci podat žalobu společně. Jedná se o statek na Kolínsku, který jim zabavili komunisté a rodina ho už nikdy nezískala zpět.

Sourozenci Mašínové podají žalobu. Chtějí zpět pozemky v Lošanech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dům, ve kterém v Poděbradech bydleli bratři Mašínové

„Rozhodla jsem se s bratrem, že budeme usilovat o tento rodinný majetek, protože je to pro nás velmi citlivá záležitost,“ cituje Zdeňku Mašínovou Rozhlas. Majetek rodině zabavili komunisté, celý ho nikdy nedostala zpět, protože Zdenini bratři Ctirad a Josef byli za hranicemi. A to je problém i nyní. Aby se soud mohl případem zabývat, museli by všichni spoluvlastníci podat žalobu společně.

Usedlost v Lošanech rod Mašínových obýval po staletí. Starosta Lošan Miroslav Jelínek by rád, kdyby se statek jakkoliv efektivně využil. „V obci bychom uvítali, aby se to vyřešilo, aby se majetek mohl ošetřit nebo pronajmout, případně odprodat, aby se už prostě využil,“ zdůraznil pro Rozhlas.

„Od devadesátého roku mě velice iritovalo, že tento rodinný majetek, který byl majetkem našeho otce, je doposavad ukraden,“ řekla Mašínová České televizi. Sama vlastní dvě osminy nemovitosti, zbytek patřil bratrům. A podle soudkyně Jany Hráchové sama žalovat nemůže. „Musí žalovat všichni dědicové," vysvětlila ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…