Spekulant draží pivní tácek s podpisem Jakla

22.7.2012 6:51 dop.

Spekulant nabízí na internetovém bazarovém serveru pivní tácek signovaný pivním znalcem a prezidentským tajemníkem Ladislavem Jaklem. "Pivní tácek pivovaru Kutná Hora signován budoucím prezidentem Ladislavem Jaklem," stojí v nabídce serveru Aukro.cz, který pracuje na principu elektronické dražby.

Spekulant draží pivní tácek s podpisem Jakla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

Do té zatím přispěla čtveřice zájemců, kteří se o Jaklův tácek přetahují. Aktuálně ho lze pořídit, pokud nabídku posledního přihazujícího (70 korun) někdo trumfne větší částkou. Aukce přitom potrvá ještě čtyři dny, během kterých může cena tácku stoupnout do závratných výšek.

Znalec piva

Otázka ovšem je, zda se prodávající příliš neukvapil. Pokud by totiž Ladislav Jakl byl zvolen prezidentem České republiky, cena nabízeného zboží by ještě stoupla a prodejce by si mohl přijít na slušný zisk.

Pokud ale bere podpis Jakla bez politických konotací a vnímá ho pouze jako pivního odborníka, známého degustátora zlatého moku a popularizátora piv z malých soukromých pivovarů, pak se tomu dá rozumět. Na toulky a výpravy po mikropivovarech, ale i hospodách, budoucí prezident už tolik času mít nebude. A pokud ho práce pro stát pohltí docela, je to možná jeden z posledních podepsaných pivních tácků.  

Už třeba jen proto, že velkou část programu prezidenta zaberou zahraniční cesty a státní návštěvy, na které Jakl zatím příliš nejezdí. Ale bude muset. S prezidentem do ciziny totiž zatím cestuje zřídka, naposledy sice předminulý týden do Indonésie, ale to prý jen proto, že z delegace vypadl na poslední chvíli prezidentův kancléř Jiří Weigel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …