Spiknutí proti ČT! Senátor tahá jména a info. Čeká na Babiše

30.01.2020 12:51

Senátor Marek Hilšer to vzal od podlahy. Zkritizoval někdejší neúspěšnou prezidentskou kandidátku Janu Bobošíkovou, exprezidenta Václava Klause i publicistu Petra Žantovského. A nakonec konstatoval, že si počká, co udělá předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Spiknutí proti ČT! Senátor tahá jména a info. Čeká na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vůz České televize
reklama

Někdejší neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Marek Hilšer, který by se chtěl o post prezidenta ucházet znovu, má strach.že se lidé napojení na Václava Klause snaží ovládnout Českou televizi. Už zase.

Poprvé to podle Hilšera zkusil Klaus společně s Milošem Zemanem před dvaceti lety za časů tzv. opoziční smlouvy přes moderátorku a neúspěšnou prezidentskou kandidátku z roku 2013, která získala hlasy jen od 123 tisíc občanů a skončila v prezidentském klání jasně poslední.

Hilšer jako prezidentský kandidát ve volbě z roku 2018 získal přes 454 tisíc hlasů.

Na přelomu tisíciletí však ještě na Hrad nekandidovala. V roce 1998 z veřejnoprávní televize odešla, ale v roce 2000 se do ní vrátila a stala se ředitelkou zpravodajství ČT. Proti tomu se vymezila nejen nemalá část zaměstnanců ČT, ale také široká veřejnost. Bobošíková tehdy z postu ředitelky zpravodajství odešla.

Anketa

Závidíte Britům, že odcházejí z EU?

95%
hlasovalo: 34605 lidí

„Klaus a jeho kumpáni se po dvaceti letech opět snaží ovládnout veřejnoprávní média a postupně se jim to daří prostřednictvím dosazování svých loutek do vysílacích rad. Před 20 lety se politici opoziční smlouvy snažili ovládnout zpravodajství České televize dosazením dnes již nechvalně proslulé J. Bobošíkové. Díky protestu redaktorů, které podpořili občané, se tento pokus o ovládnutí nezávislého vysílání podařilo odvrátit. Tehdy ještě jako student jsem také protestoval na Kavčích horách proti BOBOVIZI,“ napsal senátor.

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

93%
7%
hlasovalo: 46308 lidí

Teď prý sledujeme druhý pokus o ovládnutí České televize v Klausově podání. Tentokrát přes Radu ČT, do níž kandiduje brněnská ekonomka Hana Lipovská, která se nikdy netajila obdivem k Václavu Klausovi.

Letos v březnu skončí mandát šesti členům Rady ČT a dvěma členům Rady Českého rozhlas. Na tyto posty se teď vedle Lipovské hlásí víc než 100 kandidátů.

Vedle Bobošíkové a Lipovské zmínil Hilšer i publicistu Petra Žantovského, kterého označil za dezinformátora.

„Dnes se Klaus a spol. snaží veřejnoprávní mediální scénu ovládnout prostřednictvím lidí spojených se svým institutem a Bobošíkovou. Již se mu to podařilo v případě pochybného docenta a známého dezinformátora Petra Žantovského. Ten dnes sedí v Radě ČTK. Za pozornost stojí, že Klaus starší byl jedním z oponentů jeho habilitační práce obhájené na pochybné soukromé slovenské vysoké škole spojené se skandály s udělováním titulů. Dalším pokusem je dosazení neznámé Lipovské, která je Klausovou obdivovatelkou a jeho blízkou spolupracovnicí. Co je horší, je to, že s touto klausovskou klientelistickou sítí jsou podle všeho spojení i biskupové. Není se co divit, když v roce 2008 D. Duka, tehdy ještě jako biskup, otevřeně podpořil Klause v prezidentské volbě proti Švejnarovi. Bobošíková tehdy kandidovala na prezidentku za komunisty a před volbou ustoupila, aby pomohla Klausovi. Jak se to hezky skládá dohromady,“ pokračoval Hilšer.

Upozornil také na prohlášení Andreje Babiše z doby, kdy vstupoval do politiky, a do protikladu k nim postavil reálné kroky stávajících poslanců za hnutí ANO.

Senátor Hilšer varuje před Václavem Klausem
V diskusi pod svým příspěvkem zdůraznil, že má-li být Česká televize opravdu nezávislá, neměli by mít ani členové Rady ČT politické vazby na aktéry české politické scény.

„V případě, že média veřejné služby mají vykazovat nezavislost na politické a ekonomické moci, měly by být navrhovány osoby skutečně nezávislé. Nikoli zaměstnanci politických institutů svázaní s politickými aktéry a obchodními zájmy. Odbornou erudici kandidátky nechci komentovat,“ uvedl Hilšer.

Ani Janu Bobošíkovou, ani Hanu Lipovskou navíc nepovažuje za inspirativní osoby. Spíš naopak.

„Nejde o konspiraci ani fantazii, ale fakt. A je třeba o tom vědět. Já například paní Bobošíkovou, s níž paní Lipovská spolupracuje, za inspirativní osobu nepokládám. Spíše ji považuji za odstrašující případ,“ zdůraznil.

Senátor Hilšer varuje před Václavem Klausem

Senátor Hilšer varuje před Václavem Klausem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …