Sponzor Paroubkovy strany Benda chce kandidovat v krajských volbách

14.05.2012 8:42

Bývalý politik ČSSD Petr Benda je hlavním sponzorem nové strany Jiřího Paroubka Národních socialistů – Levice 21. století. Daroval už 12 milionů korun. Prý se rozhodl podpořit projekt, kterému věří a který pomáhal založit. Řekl to v rozhovoru pro server Týden.cz.

Sponzor Paroubkovy strany Benda chce kandidovat v krajských volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Benda

Benda chce získat podporu členské základny strany. Pokud se mu to podaří, chtěl by se dostat na kandidátku pro volby do krajského zastupitelství v Ústí nad Labem. „Rozhodně však naprosto odděluji svou finanční podporu straně a případnou kandidaturu do veřejných či stranických funkcí,“ řekl serveru Týden.cz.

NS – LEV 21 slíbila, že bude každé čtvrtletí zveřejňovat své sponzory. Dar od Bendy se tak objeví na účtu strany až v průběhu druhého čtvrtletí. Připustil, že i v budoucnu straně nějaké peníze věnuje.

Nemám potřebu ventilovat, jak se mi daří nebo nedaří

V rozhovoru také prozradil, že jako člen sociální demokracie věnoval své tehdejší straně v letech 2009 a 2010 přes milion korun. Peníze byly určené na podporu volební kampaně.

Redaktor Týdnu.cz se Bendy zeptal na zisky jeho firem. Ten ale odmítl o nich hovořit. „Jsem fyzická osoba a nemám zapotřebí ventilovat, jak se mi daří nebo nedaří. Od 26. ledna 2009 jsem také prověřen na stupeň důvěrné a Národní bezpečnostní úřad tak má mé finance pod kontrolou,“ vysvětlil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…