Sponzor Paroubkovy strany Benda chce kandidovat v krajských volbách

14.05.2012 8:42

Bývalý politik ČSSD Petr Benda je hlavním sponzorem nové strany Jiřího Paroubka Národních socialistů – Levice 21. století. Daroval už 12 milionů korun. Prý se rozhodl podpořit projekt, kterému věří a který pomáhal založit. Řekl to v rozhovoru pro server Týden.cz.

Sponzor Paroubkovy strany Benda chce kandidovat v krajských volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Benda

Benda chce získat podporu členské základny strany. Pokud se mu to podaří, chtěl by se dostat na kandidátku pro volby do krajského zastupitelství v Ústí nad Labem. „Rozhodně však naprosto odděluji svou finanční podporu straně a případnou kandidaturu do veřejných či stranických funkcí,“ řekl serveru Týden.cz.

NS – LEV 21 slíbila, že bude každé čtvrtletí zveřejňovat své sponzory. Dar od Bendy se tak objeví na účtu strany až v průběhu druhého čtvrtletí. Připustil, že i v budoucnu straně nějaké peníze věnuje.

Nemám potřebu ventilovat, jak se mi daří nebo nedaří

V rozhovoru také prozradil, že jako člen sociální demokracie věnoval své tehdejší straně v letech 2009 a 2010 přes milion korun. Peníze byly určené na podporu volební kampaně.

Redaktor Týdnu.cz se Bendy zeptal na zisky jeho firem. Ten ale odmítl o nich hovořit. „Jsem fyzická osoba a nemám zapotřebí ventilovat, jak se mi daří nebo nedaří. Od 26. ledna 2009 jsem také prověřen na stupeň důvěrné a Národní bezpečnostní úřad tak má mé finance pod kontrolou,“ vysvětlil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: vfe

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

HHC

Dobrý den, souhlasím s vaši odpovědí na téma zákaz HHC. Ale nechápu, proč se tak nepřešlo jen k regulaci, ale k celkovému zákazu? Bezpochyby se objeví něco jiného a co když to bude ještě horší? Zajímavé také je, že jste nezakázali i kratom. Proč? A druhá věc je, jak je možné, že se doteď látka k mla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

22:31 Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

Prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica (SMĚR-SD) o posílání vojáků na Ukrajinu vyvolalo rozruc…