Sranda z Havla: Všichni jste blázni, jen já jsem letiště

28.03.2012 12:56

Václav Havel je letiště. To napovídá zamýšelný anglický název pro současné Letiště Praha Ruzyně. Z původně plánované pocty zesnulému prvnímu českému prezidentovi se tak stalo oblíbené téma internetových vtipálků.

Sranda z Havla: Všichni jste blázni, jen já jsem letiště
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

„Prague Airport – Vaclav Havel,“ tak zní zamýšlený anglický název Letiště Václava Havla. V překladu do češtiny název naznačuje, že Václav Havel je letiště.

Současná anglická verze vychází z nynějšího názvu Prague Airport. Rodilý mluvčí Václav Pinkava, syn spisovatele Jana Křesadla, pro server Lidovky.cz tento návrh označil za paskvil. Řekl, že doslova znamená "Pražské letiště Vaclav Havel".

Správně by se podle něj mělo psát „Václav Havel Airport - Prague“, což by znamenalo „Letiště Václava Havla Praha“. Kritik se pozastavil také nad tím, že v anglickém názvu chybí čárka nad „a“.

Tématu se chopila řada recesistů. Pod odkazem Václav Havel na Wikipedii se píše o tom, jaké má jako letiště vybavení a kolik má přistávacích drah. V parodii na nápis „Václav Klaus není mým prezidentem“ se objevilo „Václav Havel není mým letištěm“.

Námětu se chopil také fejetonista Lidových novin Tomáš Baldýnský. Jeho návrh trička „Všichni jsou blázni, jen já jsem letiště“ s podobiznou bývalého prezidenta je zjevně inspirován známým fórem z humoristického týdeníku Sorry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pal

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…