Stanjura na Impulsu: Přímá volba nebude. Může za to ČSSD

20.09.2011 20:53 | Zprávy

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura v pořadu Impulsy Václava Moravce řekl, že příští prezident bude pravděpodobně opět volen poslanci a senátory. Opozice ani koalice nechce ustoupit ze svých představ, jak by se měly změnit pravomoci hlavy státu.

Stanjura na Impulsu: Přímá volba nebude. Může za to ČSSD
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Zbyněk Stanjura

„ČSSD to buď ve sněmovně nebo v Senátu zablokuje, takže si myslím, že příštího prezidenta bude vybírat parlament, protože sociální demokraté mají v této chvíli poměrně hodně poslaneckých a senátorských mandátů a budou chtít tuto sílu využít při volbě příštího prezidenta," uvedl Stanjura.

K tématu Strany nechtějí prezidenta Klausova kalibru. Přímá volba nebude

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: