Stanjura s Michálkem si v parlamentu podali Faltýnka. Jsem zvyklý řešit problémy, hájil se

14. 3. 2019 19:12

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se domnívá, že místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek porušil schůzkou se šéfem ÚOHS zákon. Faltýnek to však odmítá. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Stanjura s Michálkem si v parlamentu podali Faltýnka. Jsem zvyklý řešit problémy, hájil se
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Faltýnek před Sněmovnou vystoupil kvůli své obhajobě, je totiž opozicí obviněn z porušení zákona o veřejných zakázkách. Spokojen s jeho slovy však nebyl například předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Podle něj Faltýnek nenabídl vysvětlení, ale jen mlhu a shrnutí historie vývoje tendru na mýto. 

Původní text ZDE.

„Jsem zvyklý řešit problémy okamžitě. Tak jsem si ten mandát vzal a začal jsem ten problém řešit. Samozřejmě ve spolupráci s kolegy z Ministerstva dopravy,“ řekl Faltýnek, jenž tak potvrdil, že nedostal žádný mandát k tomu, aby problematiku tendru řešil. Zároveň se však obhajuje, že se mu podařilo ušetřit státu 1,5 miliardy korun.

Poslanec za ODS Stanjura se však domnívá, že předseda poslaneckého klubu ANO Faltýnek tím, že se sešel s předsedou antimonopolního úřadu Petrem Rafajem a s Karlem Feixem, ředitelem firmy Kapsch, porušil zákon o veřejných zakázkách. „Jakýkoli kontakt zadavatele nebo jeho zástupce v podobě pana Faltýnka s jedním z uchazečů by vedl zcela nemilosrdně ke zrušení soutěže pro netransparentnost a porušení zásad rovného zacházení,“ míní Stanjura a ptá se, zda bylo, či nebylo úmyslem donutit zadavatele, aby tendr zrušil. Zároveň dodal, že prvním, kdo měl schůzku odmítnout, měl být předseda Rafaj. 

„My jsme transparentně vysoutěžili soutěž o mýto. Faltýnek není ani stíhán, není ani obviněn. Tady se hraje kauza Faltýnek, která neexistuje. Je to kauza dvou lidí z ÚOHS, kteří jsou stíháni, a generálního ředitele Kapsch. U nás je to padni, komu padni, kdo pochybí, ten u nás skončí,“ zastal se Faltýnka Babiš (ANO).

Opozice však trvá na tom, že chce kauzu projednávat i v dalších dnech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...

22:50 Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...

Týden s prezidentem na TV Barrandov probíhal tentokrát z Karlovarského kraje, kde je nyní prezident …