Stanové městečko Occupy Prague stojí už dva týdny

13.05.2012 20:41

Už dva týdny stojí na pražském Klárově stanové městečko po vzoru celosvětového hnutí Occupy. Jeho obyvatele tak protestují proti politickému systému a vládě. Oficiální povolení jim ale dnes o půlnoci vyprší. Organizátoři akce se proto hned zítra chystají požádat o jeho prodloužení.

Stanové městečko Occupy Prague stojí už dva týdny
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Protest hnutí Occupy Prague
reklama

Obyvatele stanového městečka v posledních dnech trápí chladné počasí, jinak si ale na nic nestěžují. Žádné větší incidenty ani problémy s úřady prý nebyly. U stanice metra Malostranská stojí několik stanů, na místě zůstává asi desítka demonstrantů.

Každý může přijít a říct názor

"Každý člověk může přijít a říct tady publiku svůj názor a to si myslím, že je důležitý, protože dneska lidi jsou odvyknutí se systémem komunikovat, takže my se tady jenom snažíme tu komunikaci v nich opět probudit," vysvětluje jeden z protestujících.

Hnutí Occupy vzniklo loni v polovině září v Zuccottiho parku v New Yorku. Demonstranti tvrdili, že zastupují 99 procent Američanů proti jednomu procentu nejbohatších, kteří údajně nejsou dostatečně solidární se zbytkem společnosti. Park museli protestující opustit v polovině listopadu, když majitel pozemku oznámil, že hygienické podmínky ve stanovém městečku jsou velmi špatné a park potřebuje uklidit.

Hnutí Okupujte Wall Street se na podzim rozšířilo z New Yorku i do dalších amerických měst. Na většině míst radnice protesty delší dobu tolerovaly, nakonec ale přistoupily k likvidaci stanových městeček.

Fotogalerie: - Okupace Prahy

Protest hnutí Occupy Prague
Protest hnutí Occupy Prague
Protest hnutí Occupy Prague
Protest hnutí Occupy Prague
Protest hnutí Occupy Prague
Protest hnutí Occupy Prague

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový vztek: S*re vás to doma? Hamáček se vám směje

8:57 Takový vztek: S*re vás to doma? Hamáček se vám směje

Pohyb mezi okresy je zakázán a policie bude kontrolovat, zda ti, kdo se mezi nimi pohybují, mají ten…