Starosta Čižinský chce v Praze co nejméně aut. Uzavírky ulic jsou prý správná cesta

30.11.2019 11:30

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský, člen velké magistrátní koalice za Prahu sobě, chce v hlavním městě zpříjemnit lidem život tím, že důležité části české metropole uzavře autům. V rozhovoru pro Český rozhlas konstatoval, že uzavírky ulic jsou správnou cestou k tomu, aby Praha nebyla celá ucpaná.

Starosta Čižinský chce v Praze co nejméně aut. Uzavírky ulic jsou prý správná cesta
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský
reklama

Jan Čižinský je přesvědčen, že pokud některé pražské ulice nebudou automobilům zcela znepřístupněny, lidem se bude v hlavním městě žít hůř a hůř, protože přes zácpy neprojedou ani prostředky městské hromadné dopravy. Příkladem podle něj může být průjezd Smetanovým nábřežím.

Situace pak bude ještě horší, lidé se budou navzájem blokovat. Dostavění vnitřního ani vnějšího okruhu nebude nic znamenat, protože nábřeží jsou už v tuto chvíli, byť nepohodlně, objízdná. To, že se tam tramvaje zpožďují ve špičkách až osm minut, ví každý, kdo tam tramvají jede. Pokud bereme průměry, tak do nich jsou zahrnuty i průjezdy v noci, kdy žádné nejsou, takže čísla klesají. Ale nám jde přeci o hladký průjezd toho statisíce lidí, kteří tam jezdí, a to i ve špičce. Usilujeme o to, aby lidé MHD používali, protože pokud budou používat auta, tak to ucpou ještě víc,“ osvětlil posluchačům své myšlenkové pochody Čižinský.  

Lidé, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, mají podle Čižinského nárok na to, aby jezdila přesně.

Starosta pražských Běchovic Ondřej Martan z ODS Čižinskému oponoval, že uzavírky život Pražanů nezlepší. Alespoň ne do doby, než budou hotovy městské okruhy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V tomhle nechci žít.“ Kalouskova poslední rána. Schytali ji Piráti

6:15 „V tomhle nechci žít.“ Kalouskova poslední rána. Schytali ji Piráti

Miroslav Kalousek, který v tomto týdnu opustil svůj poslanecký post, se v rozhovoru pro Aktuálně.cz …